Rzeszów - Wtorek, 20.01.2026
Reklama

MPK testuje nowy autobus Isuzu. Na jakich liniach go spotkasz?

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

Grafika przedstawiająca autobus Isuzu Citiport 12 / fot. Materiały VBI Group - importer Isuzu
Grafika przedstawiająca autobus Isuzu Citiport 12 / fot. Materiały VBI Group - importer Isuzu

RZESZÓW. Isuzu Citiport 12, to kolejny po elektrycznym MAN Lion's City 18E autobus miejski, testowany w tym miesiącu na ulicach Rzeszowa. Pojazd można spotkać m.in. na liniach 12, 35, 28.

Isuzu Citiport to 12-metrowy autobus stworzony dla potrzeb transportu publicznego. Pojazd został wyposażony w silnik diesla firmy Cummins, spełniający restrykcyjną normę emisji spalin EURO 6. Autobus posiada automatyczną skrzynię biegów marki ZF. Znajdują się w nim wszelkie udogodnienia dla pasażerów takie jak: ładowarki USB, klimatyzacja czy funkcja przyklęku, ułatwiająca wsiadanie.

Pojazd może zabrać na pokład ponad 100 osób. Dysponuje 29 miejscami siedzącymi oraz 81 stojącymi.

Testy nowego modelu autobusu miejskiego Isuzu rozpoczęły się 1 października br. i potrwają do 15 października. Pojazd będzie kursował przede wszystkim na liniach wykraczających poza granice administracyjne Rzeszowa, aby sprawdzić jego osiągi w trasach podmiejskich.

Reklama

W najbliższych dniach testowany autobus spotkasz na poniższych liniach :

Data/Linia/Brygada/Godz. wyjazdu/Godz. zjazdu

  • 10.10 - 37/1 od 04:00 do 00:05
  • 11.10 - 12/2 od 05:15 do 22:20
  • 12.10 - 35/1 od 04:55 do 19:45
  • 13.10 - 35/1 od 04:10 do 23:05
  • 14.10 - 28/2 od 04:25 do 23:45
  • 15.10 6/1 od 05:10 do 00:55

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Rzeszów

Wielkie wydarzenie żużlowe w Rzeszowie: Polska vs Reszta Świata. Rusza sprzedaż biletów

RZESZÓW. 7 czerwca 2025 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, żużlowa reprezentacja Polski stanie do walki z resztą świata. Dziś o godz. 16:00 rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Rzeszów

Wiemy, kto dostarczy autobusy wodorowe dla Rzeszowa

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na dostawę 20 autobusów wodorowych, które zasilą tabor rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Wartość tych nowoczesnych pojazdów wynosi blisko 82,5 mln zł. Większość tej kwoty to dofinansowanie z KPO.

Rzeszów

Naukowcy z UR stworzyli innowacyjne żelki prozdrowotne

RZESZÓW. Naukowcy z Wydziału Technologiczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego uzyskali patent na innowacyjny produkt w postaci żelek o właściwościach prozdrowotnych.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Maroka

RZESZÓW/JASIONKA. W piątek spod rzeszowskiego lotniska, z kompletem pasażerów, wystartował pierwszy samolot do popularnego kurortu w południowym Maroku, Agadiru.

Reklama