Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

MZBM Rzeszów włącza się w akcję "Wspólnie przeciwko oszustom"

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie przyłączył się do akcji zorganizowanej przez Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa i Komendę Miejską Policji w Rzeszowie.

W listopadzie 2021 r. Urząd Miasta Rzeszowa wraz z rzeszowską policją zainaugurowali kampanię społeczną pod hasłem „Wspólnie przeciwko oszustom”. Akcja ma być odpowiedzią na nasilające się przypadki wyłudzeń metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, których ofiarami są najczęściej seniorzy.

Teraz do kampanii przyłączył się Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie. - Bardzo nam zależy na bezpieczeństwie naszych mieszkańców. Chcemy uświadomić im jak łatwym celem mogą być dla przestępców. Można jednak uniknąć strat, trzeba jedynie mieć odpowiednią wiedzę i czujność – mówi Roman Szczepanek, prezes rzeszowskiego MZBM.

MZBM otrzymał z Urzędu Miasta Rzeszowa ulotki i plakaty, które informują o podstawowych zasadach, które trzeba zastosować by nie dać się oszukać złodziejom. - Mamy 100 plakatów i 3500 ulotek. Są one kolportowane wśród mieszkańców i rozwieszane w budynkach, które są przez nas administrowane. To bardzo ważne by podstawowa wiedza dotycząca bezpieczeństwa dotarła do mieszkańców – mówi Jerzy Jędryka, specjalista do spraw pozyskiwania funduszy z rzeszowskiego MZBM.

Na kampanię informacyjną „Wspólnie przeciwko oszustom”. składają się spoty filmowe, radiowe, ulotki i plakaty. Materiały filmowe i radiowe wykorzystywane będą w: TVP Rzeszów ( Kronika kryminalna TVP3 Rzeszów), telewizji kablowej, lokalnych rozgłośniach radiowych, miejskich mediach społecznościowych, na stronie www.rzeszow.pl, kanałach informacyjnych Policji, w systemie komunikacji pasażerskiej.
Reklama
Ulotki kolportowane są przez pracowników MZBM oraz dostępne są w budynkach Urzędu Miasta, Punktach Obsługi Mieszkańców, Urban Lab, Domach Kultury, do dyspozycji Rady Seniora, Stowarzyszenia Kreatywny Senior, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz w 9 rejonach opieki MOPS.

A policja przypomina:
  • Jeśli ktoś kontaktując się telefonicznie i podaje się za policjanta, funkcjonariusza CBŚP lub prokuratora i opowiada o prowadzonych działaniach – natychmiast zakończ rozmowę telefoniczną! To zawsze dzwoni oszust.
  • Jeżeli taka osoba żąda przekazania pieniędzy, czy to w formie wybrania gotówki z banku, czy dokonania przelewu, natychmiast zakończ rozmowę telefoniczną! To zawsze dzwoni oszust.
  • Po rozłączeniu się, poinformuj o podejrzanym telefonie kogoś bliskiego oraz Policję.
  • Policjanci, prokuratorzy, funkcjonariusze innych służb - NIGDY nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! *Policjanci, prokuratorzy, funkcjonariusze innych służb - NIGDY nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy, w celu ich zabezpieczenia przed oszustami.
  • POD ŻADNYM POZOREM nie przekazujmy pieniędzy nieznanym osobom, niezależnie od okoliczności, jakie przedstawiają.
  • POD ŻĄDNYM POZOREM nie wolno również dokonywać przelewów na wskazany podczas takiej rozmowy numer konta.
  • W razie podobnych telefonów, należy się skutecznie rozłączyć i zadzwonić pod nr 112. Pamiętajmy, że dzwoniąc pod numer alarmowy, połączymy się z centrum powiadamiania ratunkowego, a nie bezpośrednio z policją.

- Chcemy by te wszystkie zasady trwale stosowali nasi mieszkańcy, wśród których jest wielu seniorów. Dlatego oprócz ulotek będziemy o potencjalnych zagrożeniach informowac podczas spotkań z mieszkańcami – kończy Roman Szczepanek, prezes rzeszowskiego MZBM.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

21-latek groził kierowcy rewolwerem, bo ten mrugnął mu światłami

Do zdarzenia doszło 25 września ok. godz. 18.30 na ul. Witosa w Rzeszowie.

Rzeszów

Plany miasta zakładają budowę kolejnego dworca. Znajdzie się przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Dworzec autobusowy przy ul. Kochanowskiego miałby obsługiwać połączenia regionalne. 

Rzeszów

Przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni 36-latek rzucił się pod pociąg

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 9.30 w Rzeszowie w rejonie ul. Warszawskiej, przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska.

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Rzeszów

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

RZESZÓW. Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem.

Reklama