Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Na Bulwarach powstaje nowy odcinek ścieżki biegowej

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Trwają prace przy budowie nowego odcinka ścieżki biegowej na Bulwarach. Będzie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra. Budowa ma zakończyć się jesienią br.  

Wykonawca wybudował już także instalację elektryczną, która zasilać będzie w prąd latarnie. Będzie ich w sumie 91. Nowy odcinek ścieżki biegowej będzie miał długość prawie 650 metrów i szerokość 2,5 m. Już wkrótce wykonawca będzie układał warstwę nawierzchni z poliuretanu oraz montował oprawy oświetleniowe.

Inwestycja ma być gotowa na przełomie września i października. – Nowy odcinek profesjonalnej ścieżki biegowe, który obecnie powstaje, będzie połączony ze ścieżką wybudowaną przed kilku laty. Dzięki temu miłośnicy biegania będą mieli na Bulwarach do dyspozycji pętlę o długości ok. 1,2 km – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Koszt tego zadania to nieco ponad 1,22 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginęła 19-latka z Rzeszowa. Ostatni raz kontaktowała się z matką będąc w Zakopanem

RZESZÓW. Rysopis: wiek z wyglądu 25 lat, wzrost 180 cm, szczupła budowa ciała, włosy czarne, proste, długie. Oczy brązowe.

Rzeszów

W parku na ul. Rycerskiej wstrzymano pracę. Rodzina Jędrzejowiczów chce odzyskać majątek

RZESZÓW. „Nie będziemy wydawać pieniędzy, kiedy sprawa się toczy” – wyjaśnia Tadeusz Ferenc.

Rzeszów

Naukowcy z UR chcą stworzyć aorozol na depresję

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski planuje przeprowadzić badania, które pomogą leczyć depresje jesienno-zimową.

Rzeszów

Targi Carpathia Fishing - jedyne takie wydarzenie dedykowane wędkarstwu na Podkarpaciu

W dniach 16-17 lutego 2019 roku w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa po raz pierwszy na Podkarpaciu odbędą się Targi Wędkarskie Carpathia Fishing.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19. Zginęli kierowcy, 10-letnie dziecko trafiło do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 10.40 w Stobiernej na trasie S19.

Rzeszów

Od dzisiaj po 22.00 nie kupisz alkoholu na Śródmieściu

RZESZÓW. Z dniem 1 lutego w życie wchodzi uchwała o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na os. Śródmieście w Rzeszowie.

Rzeszów

Tereny zielone za Capital Park nie będą zabudowane. Mieszkańcy chcą zieleni, placu zabaw lub przedszkola i żłobka

RZESZÓW. Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Myślę, że ta decyzja jest dobra”.

Rzeszów

1 lutego, od godz. 23.00 utrudnienia na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Trwają pracę związane z remontem wiaduktów kolejowych biegnących nad al. Wyzwolenia. 

Reklama