Rzeszów - Wtorek, 28.04.2026
Reklama

Na Bulwarach powstanie nowoczesny plac zabaw [WIZUALIZACJE]

Dodano: 27.05.2025 r. / Redakcja

Wizualizacja nowego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach / Zarząd Zieleni Miejskiej
Wizualizacja nowego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach / Zarząd Zieleni Miejskiej

RZESZÓW. Na zielonych terenach rekreacyjnych nad Wisłokiem powstanie nowoczesny plac zabaw, z huśtawkami, trampolinami, karuzelami, urządzeniami do wspinania się, tyrolką i parkiem linowym.

„Wiem, jak bardzo kochacie rzeszowskie Bulwary. Ja także je uwielbiam, dlatego też chcę, by przybywało tam atrakcyjnych miejsc wypoczynku i zabawy. Najnowszą inwestycją, którą tam wykonamy, będzie piękny plac zabaw. Powstanie on w miejscu tego już wysłużonego” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ma już gotowy projekt nowoczesnego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach. Powstanie on w miejscu starego, już wysłużonego. Będzie większy od poprzednika.

Nowy plac zabaw będzie podzielony na cztery strefy: dla młodszych i starszych dzieci, strefa zabaw w piasku oraz strefa zabaw na skarpie i parku linowego. W północno-zachodniej części terenu, na nawierzchni z kruszywa mineralnego, została zaprojektowana siłownia plenerowa, która będzie wyposażona w sześć urządzeń, w tym cztery podwójne.

Reklama

W strefie dla młodszych i starszych dzieci zamontowane zostaną trzy duże urządzenia zabawowe oraz huśtawki, trampoliny i karuzele. Nawierzchnia wykonana zostanie ze specjalnych mat. Przez nią przebiegać będzie ścieżka, którą będzie można dojść do każdej z atrakcji.

W zachodniej części terenu zaprojektowana została strefa zabaw w piasku. Będą tam trzy duże urządzenia zabawowe, posadowione na nawierzchni z piasku.

Kolejna ze stref powstanie na skarpie, w zachodniej części rekreacyjnego terenu. Będzie tam m.in. zjeżdżalnia oraz urządzenia do wspinania się. Park linowy został zaplanowany w północnej części terenu – tam zamontowane zostaną dwa zabawowe zestawy wielofunkcyjne oraz tyrolka.

Inwestycja ma być finansowana z funduszy Unii Europejskiej na działania na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Prezydent Rzeszowa skierował na wtorkową sesję Rady Miasta Rzeszowa projekt uchwały, po przyjęciu którego złożony zostanie wniosek o dofinansowanie tego projektu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto testuje inteligentne pojemniki na śmieci [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie pojawiły się inteligentne pojemniki na śmieci. Na razie na okres testowy. Jeśli się sprawdzą, nie wykluczone że miasto wprowadzi je na stałe.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Wołyńskiej na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie I etapu łącznika ulicy Wołyńskiej z ul. Potokową. Inwestycja ma być gotowa w maju br.

Rzeszów

Rusza sezon fontannowy w Rzeszowie. Są dwie nowości

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczyna się sezon fontannowy. Pierwsza została już uruchomiona. Sukcesywnie włączane będą kolejne. W tym roku pojawią się również dwie nowe fontanny.

Rzeszów

Nowy sprzęt w Szpitalu Miejskim. Służy najmłodszym pacjentom

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie ma nowy aparat do USG. Sprzęt zakupiono ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zamknięty fragment ścieżki pieszo-rowerowej przy rzeszowskiej plaży

RZESZÓW. Do końca kwietnia zamknięty będzie ponad 150 metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przy plaży miejskiej. Tymczasowe przejście poprowadzono przez teren plaży.

Rzeszów

Bezpłatne badania prenatalne w KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. W ofercie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie pojawiła się możliwość wykonania bezpłatnych badań prenatalnych.

Rzeszów

5 wypadków, 7 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. Podczas minionego weekendu w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim doszło do pięciu wypadków, w których ucierpiało 7 osób.

Rzeszów

15-piętrowy biurowiec przy ul. Geodetów przechodzi metamorfozę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja 15-piętrowego wieżowca przy ul. Geodetów 1, niegdyś najwyższego budynku w Rzeszowie. Prace wykonuje firma Erbud International.

Reklama