Rzeszów - Sobota, 08.08.2026
Reklama

Na Bulwarach powstanie nowy teren rekreacyjny

Dodano: 04.08.2026 r. / Redakcja

Wizualizacja nowej przestrzeni rekreacyjnej na Bulwarach / UM Rzeszowa
Wizualizacja nowej przestrzeni rekreacyjnej na Bulwarach / UM Rzeszowa

RZESZÓW. W Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach powstanie atrakcyjna przestrzeń rekreacyjna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Miasto zdobyło dofinansowanie unijne na realizację tej inwestycji.

- Rzeszowskie Bulwary są najchętniej odwiedzanym terenem rekreacyjnym w naszym mieście. Podczas spotkań z mieszkańcami często słyszałem, że potrzebny jest tam nowy, duży plac zabaw. I to zadanie zrealizujemy. Udało nam się pozyskać dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej na taką inwestycję i ogłosiliśmy już przetarg – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Nowy teren rekreacyjny zajmie blisko hektar powierzchni. Zamontowane zostaną na nim 22 urządzenia zabawowe, sześć urządzeń siłowni plenerowej oraz 50 elementów małej architektury.

Plac zabaw zostanie wyposażony m.in. w huśtawki, karuzelę, zestawy sprawnościowe, tyrolkę, trampolinę, stacje do zabawy piaskiem oraz zjeżdżalnie. Z kolei w siłowni plenerowej znajdzie się sześć urządzeń do ćwiczeń, w tym twister z drążkiem, ławka do przysiadów z rowerem, poręcze do podciągania nóg, ławka do brzuszków, rowerek ręczny, biegacz z orbitrekiem.

Reklama

Przestrzeń zostanie uzupełniona o liczne elementy małej architektury, takie jak ławki, hamaki, leżaki i stojaki rowerowe. Wykonane zostaną także nowe nawierzchnie – ponad 200 m kw. ścieżek o nawierzchni mineralnej oraz bezpieczne nawierzchnie amortyzujące.

Ważnym elementem inwestycji będzie również zieleń. Posadzonych zostanie ponad 600 roślin, w tym m.in. dereń biały, jałowiec sabiński, rozplenica japońska, sosna kosodrzewina oraz trzcinnik ostrokwiatowy.

Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji już trwa. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 14 sierpnia. Wybrany wykonawca będzie miał 11 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację inwestycji.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027 i realizowane w ramach projektu „Wysoka jakość przestrzeni publicznych na terenie ROF”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Finał loterii meldunkowej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Kolejni nowi mieszkańcy Rzeszowa odebrali nagrody w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”.  Nagrodę główną, samochód marki Hyundai, zdobyła Pani Agnieszka Prucyk, mieszkająca wcześniej w Pruchniku.

Rzeszów

Otylia Jędrzejczak na budowie basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i prezes Polskiego Związku Pływackiego odwiedziła budowę nowego basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie.

Rzeszów

Strefa rekreacyjno-sportowa na osiedlu Króla Augusta w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie strefy rekreacyjno-sportowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kamińskiego 12 w Rzeszowie.

Rzeszów

Będą dodatkowe latarnie na Olszynkach

RZESZÓW. 13 dodatkowych latarni stanie na rzeszowskich Olszynkach. Inwestycja będzie gotowa latem tego roku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Dzienny Dom Pomocy dla seniorów

RZESZÓW. W miniony piątek oficjalnie oddano do użytku Dzienny Dom Pomocy przy ul. Dębickiej. To nowa placówka Caritas diecezji rzeszowskiej przeznaczona dla seniorów, którzy wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Rzeszów

Uwaga! Zmiany w programie 30. Finału WOŚP w Rzeszowie. Nie będzie koncertów na żywo

RZESZÓW. „Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, 30. Finał WOŚP odbędzie się w formule hybrydowej” – informuje organizator imprezy w Rzeszowie.

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie. Ponad 260 wolontariuszy wyjdzie na ulice miasta

RZESZÓW. W tym roku pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na okulistykę dziecięcą.

Rzeszów

Nowa droga na os. Baranówka. Prace ruszą za kilka dni

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy budowie drogi, która będzie przedłużeniem ul. Prymasa 1000-lecia. Koszt inwestycji to 943 tys. zł.

Reklama