Rzeszów - Sobota, 08.08.2026
Reklama

Na Bulwarach powstanie nowy teren rekreacyjny

Dodano: 04.08.2026 r. / Redakcja

Wizualizacja nowej przestrzeni rekreacyjnej na Bulwarach / UM Rzeszowa
Wizualizacja nowej przestrzeni rekreacyjnej na Bulwarach / UM Rzeszowa

RZESZÓW. W Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach powstanie atrakcyjna przestrzeń rekreacyjna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Miasto zdobyło dofinansowanie unijne na realizację tej inwestycji.

- Rzeszowskie Bulwary są najchętniej odwiedzanym terenem rekreacyjnym w naszym mieście. Podczas spotkań z mieszkańcami często słyszałem, że potrzebny jest tam nowy, duży plac zabaw. I to zadanie zrealizujemy. Udało nam się pozyskać dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej na taką inwestycję i ogłosiliśmy już przetarg – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Nowy teren rekreacyjny zajmie blisko hektar powierzchni. Zamontowane zostaną na nim 22 urządzenia zabawowe, sześć urządzeń siłowni plenerowej oraz 50 elementów małej architektury.

Plac zabaw zostanie wyposażony m.in. w huśtawki, karuzelę, zestawy sprawnościowe, tyrolkę, trampolinę, stacje do zabawy piaskiem oraz zjeżdżalnie. Z kolei w siłowni plenerowej znajdzie się sześć urządzeń do ćwiczeń, w tym twister z drążkiem, ławka do przysiadów z rowerem, poręcze do podciągania nóg, ławka do brzuszków, rowerek ręczny, biegacz z orbitrekiem.

Reklama

Przestrzeń zostanie uzupełniona o liczne elementy małej architektury, takie jak ławki, hamaki, leżaki i stojaki rowerowe. Wykonane zostaną także nowe nawierzchnie – ponad 200 m kw. ścieżek o nawierzchni mineralnej oraz bezpieczne nawierzchnie amortyzujące.

Ważnym elementem inwestycji będzie również zieleń. Posadzonych zostanie ponad 600 roślin, w tym m.in. dereń biały, jałowiec sabiński, rozplenica japońska, sosna kosodrzewina oraz trzcinnik ostrokwiatowy.

Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji już trwa. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 14 sierpnia. Wybrany wykonawca będzie miał 11 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację inwestycji.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027 i realizowane w ramach projektu „Wysoka jakość przestrzeni publicznych na terenie ROF”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek w Niechobrzu. Samochód potrącił opiekunkę, która szła z grupą dzieci

RZESZÓW. W Niechobrzu, 19-letni kierowca potrącił opiekunkę, która szła z dziećmi. Ranną kobietę przetransportowano do szpitala. Dzieciom nic poważnego się nie stało.

Rzeszów

Dodatek osłonowy. Można składać wnioski

RZESZÓW. MOPS w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Można go otrzymać na pokrycie części wydatków ponoszonych na energię oraz żywność.

Rzeszów

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. 

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Wkrótce rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 10 do 31 stycznia 2022 roku.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. We wtorek, 4 stycznia wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu. Na jej czele stanie Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych.

Rzeszów

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Ruszyły połączenia z Rzeszowa do Kolbuszowej

RZESZÓW. 3 stycznia br. zainaugurowano połączenia kolejowe na trasie Rzeszów – Kolbuszowa w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rudnej Małej. Kierowca osobówki zderzył się z sarną

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej. Kierowca volvo nie przeżył zderzenia z sarną, którą wcześniej potrącił funkcjonariusz ITD.

Rzeszów

Szpital "na górce" wznawia porody rodzinne

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 przy ul. Lwowskiej od 1 stycznia 2022 r. przywraca porody rodzinne. 

Reklama