Rzeszów - Sobota, 08.08.2026
Reklama

Na Bulwarach powstanie nowy teren rekreacyjny

Dodano: 04.08.2026 r. / Redakcja

Wizualizacja nowej przestrzeni rekreacyjnej na Bulwarach / UM Rzeszowa
Wizualizacja nowej przestrzeni rekreacyjnej na Bulwarach / UM Rzeszowa

RZESZÓW. W Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach powstanie atrakcyjna przestrzeń rekreacyjna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Miasto zdobyło dofinansowanie unijne na realizację tej inwestycji.

- Rzeszowskie Bulwary są najchętniej odwiedzanym terenem rekreacyjnym w naszym mieście. Podczas spotkań z mieszkańcami często słyszałem, że potrzebny jest tam nowy, duży plac zabaw. I to zadanie zrealizujemy. Udało nam się pozyskać dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej na taką inwestycję i ogłosiliśmy już przetarg – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Nowy teren rekreacyjny zajmie blisko hektar powierzchni. Zamontowane zostaną na nim 22 urządzenia zabawowe, sześć urządzeń siłowni plenerowej oraz 50 elementów małej architektury.

Plac zabaw zostanie wyposażony m.in. w huśtawki, karuzelę, zestawy sprawnościowe, tyrolkę, trampolinę, stacje do zabawy piaskiem oraz zjeżdżalnie. Z kolei w siłowni plenerowej znajdzie się sześć urządzeń do ćwiczeń, w tym twister z drążkiem, ławka do przysiadów z rowerem, poręcze do podciągania nóg, ławka do brzuszków, rowerek ręczny, biegacz z orbitrekiem.

Reklama

Przestrzeń zostanie uzupełniona o liczne elementy małej architektury, takie jak ławki, hamaki, leżaki i stojaki rowerowe. Wykonane zostaną także nowe nawierzchnie – ponad 200 m kw. ścieżek o nawierzchni mineralnej oraz bezpieczne nawierzchnie amortyzujące.

Ważnym elementem inwestycji będzie również zieleń. Posadzonych zostanie ponad 600 roślin, w tym m.in. dereń biały, jałowiec sabiński, rozplenica japońska, sosna kosodrzewina oraz trzcinnik ostrokwiatowy.

Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji już trwa. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 14 sierpnia. Wybrany wykonawca będzie miał 11 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację inwestycji.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027 i realizowane w ramach projektu „Wysoka jakość przestrzeni publicznych na terenie ROF”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Złodziej katalizatorów zatrzymany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzieże katalizatorów samochodowych. Od lipca mężczyzna wyciął i ukradł katalizatory w przynajmniej ośmiu autach.

Rzeszów

Czyste powietrze w rzeszowskich przedszkolach

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rzeszowskie przedszkola zostaną wyposażone w oczyszczacze powietrza. Właśnie ogłoszono przetarg na zakup 165 takich urządzeń.

Rzeszów

Zbadają poziom hałasu w Rzeszowie. Powstanie nowa mapa akustyczna miasta

RZESZÓW. Do końca maja przyszłego roku ma powstać nowa mapa akustyczna Rzeszowa. Poprzedzą ją badania miejskiego poziomu hałasu.

Rzeszów

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

RZESZÓW. W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej. Powstanie nowa część budynku oraz hala sportowa. Prace potrwają dwa lata.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka prawie gotowy

RZESZÓW. Do końca listopada będzie gotowy pumptrack, który budowany jest na Baranówce. To specjalny tor do jazdy na rowerze, hulajnodze lub deskorolce.

Rzeszów

Areszt za uprawę konopi

RZESZÓW. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi. W jego mieszkaniu znaleziono 4,5 kg suszu pochodzącego z przydomowej uprawy. Decyzją sądu mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu.

Rzeszów

Kolejny psi plac zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Rozpoczął się odbiór placu zabaw dla psów na osiedlu Baranówka IV. To już druga taka inwestycja w tym roku na terenie miasta.

Rzeszów

Utrudnienia w związku z Biegiem Niepodległości

RZESZÓW. W związku z czwartkowym Biegiem Niepodległości część ulic będzie zamknięta. Niewielkie utrudnienia wystąpią też w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Reklama