Rzeszów - Sobota, 23.05.2026
Reklama

Na Bulwarach powstanie pętla dla biegaczy

Dodano: 29.05.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie koncepcji rozbudowy ścieżek biegowych na Bulwarach.

Miasto planuje wybudować na Bulwarach ścieżkę dla biegaczy ze sportową nawierzchnią o długości 1,5 km i szerokości 2,5 m. Ścieżka ma zostać dobudowana do obecnie istniejącej i razem tworzyć pętleę wokół terenu Parku Kultury i Wypoczynku.

Wykonawca ma za zadanie stworzyć dwie koncepcje ścieżki oraz wstępnie oszacować koszty inwestycji. Będzie miał na to 2 miesiące od daty podpisania umowy.

Obecna ścieżka biegowa o długości 500 m na Bulwarach została przekazana do użytku w październiku 2017 roku. Już podczas jej otwarcia, prezydent Tadeusz Ferenc, obiecał, że postara się o budowę pętli.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ponad 220 tys. zł na remont rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto dofinansuje prace remontowe przy czterech rzeszowskich zabytkach.

Rzeszów

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ulicy Grottgera przedłużone

RZESZÓW. Do 20 czerwca przedłuży się zamknięcie odcinka ul. Grottgera. Po sygnałach od mieszkańców stworzone zostaną miejsca postojowe kiss&ride.

Rzeszów

Na osiedlu Pobitno powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ogród powstaje przy Kurpiowskiej, na terenie o powierzchni ok. 30 arów. Będzie gotowy latem tego roku.

Rzeszów

Strażacy ochotnicy z Rzeszowa otrzymają nowe samochody

RZESZÓW. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedli Zalesie i Przybyszówka będą miały nowe samochody ratowniczo - gaśnicze.

Rzeszów

Mobilny Punkt Rekrutacji na ul. 3 Maja w Rzeszowie

RZESZÓW. W punkcie będzie można uzyskać informację dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej a także zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej.

Rzeszów

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Na jakim etapie są roboty?

RZESZÓW. – Prace idą zgodnie z planem i jeszcze w tym roku kierowcy powinni doczekać się ponownego otwarcia m.in. przejazdu pod wiaduktem w ciągu ul. Batorego – zapewnia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Rzeszów

Triathlon Rzeszów 2022. W weekend utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z zawodami, niektóre ulice zostaną zamknięte dla ruchu. Wprowadzone zostaną również objazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Ulica Jarowa na osiedlu Zwięczyca do rozbudowy

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie szykuje przebudowę ulicy Jarowej na osiedlu Zwięczyca. Rozbudowana zostanie jezdnia, powstanie chodnik i oświetlenie.

Reklama