Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Na cmentarzach w Rzeszowie pojawiły się półki na znicze

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Na czterech rzeszowskich cmentarzach stanęły regały z napisem „Znicze do wykorzystania”. Dzięki nim, używane lampiony mogą otrzymać drugie życie.

Zniczodzielnie, to półki, na których możemy pozostawić używane znicze, ale tylko takie, które nie są zniszczone. Osoby, dla których zakup lamki na grób jest dużym wydatkiem, mogą skorzystać z tej pozostawionej przez kogoś innego. Dzięki temu, znicze mogą otrzymać drugie życie. Celem tej proekologicznej inicjatywy jest również uniknięcie przepełnionych kontenerów na odpady.

W Rzeszowie regały na znicze ustawione zostały na czterech cmentarzach: na cmentarzu „Zalesie” przy ul. Robotniczej, na cmentarzu przy ul. Świętokrzyskiej na osiedlu Zwięczyca, na cmentarzu „Pobitno” przy ul. Lwowskiej oraz na cmentarzy Wilkowyja przy ul. Cienistej.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

1 lutego, od godz. 23.00 utrudnienia na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Trwają pracę związane z remontem wiaduktów kolejowych biegnących nad al. Wyzwolenia. 

Rzeszów

300 gram substancji psychotropowej u 32-latka z Rzeszowa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Sprawą 32-letniego mieszkańca Rzeszowa zajmuje się Prokuratura Rejonowa.

Rzeszów

W marcu zmiany w sieci komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Poznaliśmy propozycje zmian zgłoszone przez Rady Osiedli w sieci komunikacji miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Od nowego roku akademickiego Politechnika uruchamia siedem kierunków w j. angielskim

RZESZÓW. Od roku akademickiego 2019/2020 studia w języku angielskim będą prowadzone na wszystkich wydziałach Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Karnawałowy Bal Charytatywny na rzecz podopiecznych TITUM

RZESZÓW. 23 lutego 2019 roku w hotelu Blue Diamond w Nowej Wsi obędzie się Karnawałowy Bal Charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży TITUM.

Rzeszów

Alarm bombowy w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Ewakuowano ok. 500 osób

RZESZÓW. Policja rozpoczyna sprawdzanie ok. 300 pomieszczeń.

Reklama