Rzeszów - Poniedziałek, 27.07.2026
Reklama

Na Drabiniance powstanie boisko piłkarskie

Dodano: 23.07.2026 r. / Redakcja

Mapka z zaznaczeniem lokalizacji inwestycji / UM Rzeszowa
Mapka z zaznaczeniem lokalizacji inwestycji / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Na osiedlu Drabinianka powstanie nowoczesne boisko piłkarskie. Inwestycja powstanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty uzyskał 16 523 głosy.

Przetarg na wybór wykonawcy już trwa. Zadanie realizowane będzie formule „zaprojektuj i wybuduj". Pierwszym etapem będzie przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej, a następnie wykonanie prac budowlanych. Na oferty miasto czeka do 5 sierpnia. Wyłoniona w przetargu firma, będzie miała 9 miesięcy na ukończenie inwestycji.

Boisko z nawierzchnią z trawy syntetycznej powstanie pomiędzy ulicami Graniczną i Zieloną. Jego powierzchnia wyniesie minimum 4730 metrów kwadratowych. Obiekt zostanie wyposażony w oświetlenie, monitoring i 6-metrowe piłkochwyty, dzięki czemu będzie można korzystać z niego także po zmroku.

Inwestycja obejmuje również wykonanie utwardzonych alejek i elementów małej architektury, odwodnienia wraz ze zbiornikiem na wody opadowe oraz przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej.

Reklama

Zakres uzupełniają utwardzenie części terenu z kostki brukowej, zagospodarowanie zieleni, a także przebudowa kolidującej infrastruktury drogowej.

Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie mieszkańcom bezpiecznej, funkcjonalnej przestrzeni do aktywnego wypoczynku, sprzyjającej integracji lokalnej społeczności i poprawie jakości życia w okolicy. Zadanie zostało wybrane przesz mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- To kolejna już w ostatnim czasie inwestycja, która służyć będzie sportowi i rekreacji. Niespełna miesiąc temu oddaliśmy do użytku nowe, wielofunkcyjne boiska przy VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Wyspiańskiego, nieco wcześniej zespół terenów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Pelczara, na osiedlu Nowe Miasto. Zależy mi na tym, aby tego typu infrastruktura była jak najlepiej dostępna dla mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I na finiszu. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wykonawca inwestycji rozpoczyna układnie asfaltowej nawierzchni. W związku z tymi pracami w środę i czwartek (14 i 15.05) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Więcej pieniędzy w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim

RZESZÓW. W lipcu br. wystartuje kolejna edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem na zadania zgłoszone do realizacji przez mieszkańców przeznaczone zostanie 9,4 mln zł, czyli o 400 tys. zł więcej niż w...

Rzeszów

Nowe przystanki Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oddały do użytku siedem nowych przystanków oraz dodatkowych peronów w aglomeracji rzeszowskiej.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w kampusie WSIiZ w Kielnarowej

RZESZÓW. W kampusie WSIiZ w Kielnarowej stanęło 5 uli, zamieszkanych przez pszczoły z gatunku Buckfast.

Rzeszów

Rekordowy maj na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka odnotował kolejny rekordowy miesiąc. W maju obsłużono ponad 80 tysięcy pasażerów.

Rzeszów

Remont remizy i nowy samochód dla OSP Bzianka

RZESZÓW. W tym roku budynek domu strażaka na osiedlu Bzianka będzie ponownie modernizowany. Przetarg na wykonanie kolejnego etapu prac został już ogłoszony.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Rzymu

RZESZÓW/JASIONKA. W środowe popołudnie na lotnisku Rzeszów-Jasionka powitano pierwszy samolot z Rzymu. Wizz Air latać będzie z Podkarpacia do stolicy Włoch co najmniej dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Triathlonowy weekend w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w Rzeszowie rywalizować będą czołowi zawodnicy Pucharu Europy w Triathlonie. W związku z tym nastąpią zmiany w kursach autobusów komunikacji miejskiej. 

Reklama