Rzeszów - Wtorek, 28.07.2026
Reklama

Na Drabiniance powstanie boisko piłkarskie

Dodano: 23.07.2026 r. / Redakcja

Mapka z zaznaczeniem lokalizacji inwestycji / UM Rzeszowa
Mapka z zaznaczeniem lokalizacji inwestycji / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Na osiedlu Drabinianka powstanie nowoczesne boisko piłkarskie. Inwestycja powstanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty uzyskał 16 523 głosy.

Przetarg na wybór wykonawcy już trwa. Zadanie realizowane będzie formule „zaprojektuj i wybuduj". Pierwszym etapem będzie przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej, a następnie wykonanie prac budowlanych. Na oferty miasto czeka do 5 sierpnia. Wyłoniona w przetargu firma, będzie miała 9 miesięcy na ukończenie inwestycji.

Boisko z nawierzchnią z trawy syntetycznej powstanie pomiędzy ulicami Graniczną i Zieloną. Jego powierzchnia wyniesie minimum 4730 metrów kwadratowych. Obiekt zostanie wyposażony w oświetlenie, monitoring i 6-metrowe piłkochwyty, dzięki czemu będzie można korzystać z niego także po zmroku.

Inwestycja obejmuje również wykonanie utwardzonych alejek i elementów małej architektury, odwodnienia wraz ze zbiornikiem na wody opadowe oraz przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej.

Reklama

Zakres uzupełniają utwardzenie części terenu z kostki brukowej, zagospodarowanie zieleni, a także przebudowa kolidującej infrastruktury drogowej.

Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie mieszkańcom bezpiecznej, funkcjonalnej przestrzeni do aktywnego wypoczynku, sprzyjającej integracji lokalnej społeczności i poprawie jakości życia w okolicy. Zadanie zostało wybrane przesz mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- To kolejna już w ostatnim czasie inwestycja, która służyć będzie sportowi i rekreacji. Niespełna miesiąc temu oddaliśmy do użytku nowe, wielofunkcyjne boiska przy VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Wyspiańskiego, nieco wcześniej zespół terenów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Pelczara, na osiedlu Nowe Miasto. Zależy mi na tym, aby tego typu infrastruktura była jak najlepiej dostępna dla mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy do przebudowy

RZESZÓW. Jedno z najmocniej obciążonych ruchem skrzyżowań w Rzeszowie zostanie przebudowane. W planach jest budowa ronda oraz wiaduktu.

Rzeszów

Rozbudują skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Powstanie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Ogłoszono przetarg na wybór firmy, która przebuduje skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Częścią tej inwestycji będzie budowa sygnalizacji świetlnej, która ułatwi m.in. wyjazd z ul. Mieszka I na ul. Lwowską.

Rzeszów

Największy cmentarz w Rzeszowie zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Kolejne kwatery powstaną na 8 hektarach terenu, od strony ulicy Polnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Łące. Nie żyje 33-letni motocyklista

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. 33-letni motocyklista z powiatu rzeszowskiego zderzył się z samochodem marki suzuki. 

Rzeszów

W weekend 8. Rajd Rzeszowiak. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wyścigi odbywać się będą w gminach Boguchwała i Lubenia.

Rzeszów

Duża inwestycja drogowa na osiedlu Budziwój

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji dla budowy i rozbudowy ulic na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Budziwojskiej.

Rzeszów

Więcej pasażerów na lotniku w Jasionce

JASIONKA. W kwietniu br. z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 49 tys. podróżnych.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Na Placu Farnym w Rzeszowie odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka połączone ze 150-leciem Rzeszowskiej Straży Pożarnej. W związku z tym kilka ulic w centrum Rzeszowa zostanie zamkniętych.

Reklama