Rzeszów - Środa, 25.03.2026
Reklama

Na Drabiniance powstanie kładka dla pieszych i rowerzystów

Dodano: 11.04.2022 r.

Kładka rowerowa przy moście Karpackim, fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Kładka rowerowa przy moście Karpackim, fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Jeszcze w tym miesiącu miasto ogłosi przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy nad rzeką Strug na osiedlu Drabinianka.  O budowę kładki wystąpili do Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa mieszkańcy osiedla.

Kładka na Strugu poprawić ma komunikację pieszą i rowerową pomiędzy ulicami Jachowicza, Koło i Podmiejską i w przyszłości ułatwić dojście do nowej szkoły, która powstaje na osiedlu Drabinianka. O realizację takiej inwestycji wystąpili mieszkańcy osiedla. W budżecie miasta zarezerwowano już środki na opracowanie dokumentacji projektowej tego zadania.

Jeszcze w tym miesiącu ma ruszyć przetarg na wybór firmy, która przygotuje projekt. Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji budowy nie tylko samej kładki dla pieszych i rowerzystów (długość ok. 33 m, szerokość minimum 3 m) ale m.in. także dochodzących do przyszłej kładki ścieżek rowerowych (w kierunku północnym od kładki - długość ok. 120m, w kierunku południowym długość ok. 100m) oraz dróg dojazdowych i skrzyżowania projektowanej drogi z ul. Jachowicza.

Dokumentacja inwestycji ma być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiemy, ile zebrano podczas tegorocznej kwesty. Środki trafią m.in. do schroniska kobiet w Racławówce

RZESZÓW. W kweście organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie udało się zebrać ponad 160 tys. zł.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej i Dąbrowskiego. Jeden z uczestników jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Aktualnie brak utrudnień. Ruch na obu ulicach odbywa się normalnie.

Rzeszów

Największe w regionie targi dla miłośników pięknych ogrodów i wnętrz

RZESZÓW. W ciągu dwóch poprzednich edycji targi aranżacji wnętrz odwiedziło ok. 10 tysięcy osób, a targi ogrodnicze niespełna 14 tys.

Rzeszów

11 i 12 listopada drobne korekty w rozkładzie autobusów miejskich

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego informuje o zmianie rozkładu jazdy dwóch linii oraz dodatkowym kursie.

Rzeszów

Dzień Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie. Zebrane maskotki, gry i zabawki trafią do szpitali

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pluszaki będzie można oddawać m.in. w klasztorze o. Dominikanów w Rzeszowie.

Rzeszów

W okolicach Lisiej Góry wyłowiono ciało starszego mężczyzny

RZESZÓW. Zwłoki mężczyzny odkryto około godz. 10.

Rzeszów

Trzy wypadki z udziałem pieszych na ulicach Rzeszowa. Doszło do nich niemal w tym samym czasie

RZESZÓW. Do wszystkich trzech wypadków doszło niemal o jednej porze, pomiędzy 16.10 a 16.40.

Reklama