Rzeszów - Czwartek, 05.02.2026
Reklama

Na kilka godzin zamkną Most Zamkowy. Objazdy autobusów MPK

Dodano: 25.06.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W związku z organizacją wielkiego koncertu w ramach ESK 2025, który odbędzie się przy hali Podpromie, w piątek, 27 czerwca przez kilka godzin Most Zamkowy będzie nieprzejezdny. Dla autobusów komunikacji miejskiej wprowadzono objazdy.

Nowa lokalizacja Koncertu Głównego ESK

Wschód Kultury / Europejski Stadion Kultury 2025 odbędzie się w dniach 27 - 29 czerwca br. Tegoroczna edycja będzie miała charakter wyjątkowy. Koncert Główny, który zaplanowano na 27 czerwca 2025 r., będzie jednocześnie jednym z pięciu finałowych koncertów Programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

W przednich latach Koncert Główny ESK odbywał się w Parku Sybiraków. W tym roku organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie bliżej centrum miasta, a konkretnie w okolice hali Podpromie.

Zamknięty Most Zamkowy

Reklama

- Na czas Koncertu Głównego w ramach Europejskiego Stadionu Kultury w dniu 27.06.2025 w godz. 20:00 – 23:00 odcinek Alei Majora Wacława Kopisto od skrzyżowania z ul. Podwisłocze do skrzyżowania z ul. Wojciecha Kilara – będzie wyłączony z obustronnego ruchu samochodowego – przekazała Patrycja Pastuszka specjalista ds. marketingu i promocji Estrady Rzeszowskiej.

Objazdy autobusów MPK

W związku z zamknięciem Mostu Zamkowego w dniu Koncertu Głównego ESK, w najbliższy piątek (27.06) w godz. 20:00 – 23:00 autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami według poniższego rozkładu:

Linia nr 2:

- do przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 07 bez zmian, dalej Piłsudskiego, Rejtana, powrót na trasę na przystanku Rejtana / Kopisto 07 i dalej bez zmian.

W kierunku powrotnym do przystanku Rejtana / Krzyżanowskiego 08 bez zmian, dalej Rejtana, Piłsudskiego powrót na trasę na przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 08 i dalej bez zmian.

Linia nr 10:

- do przystanku Mochnackiego 01 bez zmian, dalej Mochnackiego, Lisa-Kuli, Pl. Śreniawitów, Hetmańską, Powst. Warszawy, Kwiatkowskiego powrót na trasę na przystanku Kwiatkowskiego / Powst. Warszawy 02 i dalej bez zmian.

W kierunku powrotnym do przystanku Kwiatkowskiego dom studenta 01 bez zmian, dalej Kwiatkowskiego, Powst. Warszawy, Hetmańską, Pl. Śreniawitów, Lisa-Kuli, Mochnackiego powrót na trasę na przystanku Mochnackiego 02 i dalej bez zmian.

Linia nr 14:

- do przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 07 bez zmian, dalej Piłsudskiego, Rejtana, Niepodległości powrót na trasę na przystanku Niepodległości / Rejtana 02 i dalej bez zmian.

W kierunku powrotnym do przystanku Krzyżanowskiego szkoła 01 bez zmian, dalej Krzyżanowskiego, Niepodległości, Rejtana, Piłsudskiego powrót na trasę na przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 08 i dalej bez zmian.

Linia nr 31:

- do przystanku Marszałkowska 01 bez zmian, dalej Marszałkowską, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Pl. Śreniawitów, Hetmańską, Powst. Warszawy, Kwiatkowskiego powrót na trasę na przystanku Kwiatkowskiego / Powst. Warszawy 02 i dalej bez zmian.

W kierunku powrotnym do przystanku Kwiatkowskiego dom studenta 01 bez zmian, dalej Kwiatkowskiego, Powst. Warszawy, Hetmańską, Pl. Śreniawitów, Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską powrót na trasę na przystanku Marszałkowska 02 i dalej bez zmian.

Linia nr 46:

- do przystanku Krzyżanowskiego szkoła 01 bez zmian, dalej Krzyżanowskiego, Niepodległości, Rejtana, Piłsudskiego powrót na trasę na przystanku Pl. Wolnosci 04 i dalej bez zmian.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Rzeszów

Worki na odpady zielone w automatach

RZESZÓW. Mieszkańcy, którym brakło worków na odpady zielone, mogą je dokupić w automatach, w których sprzedawane są środki ochrony osobistej.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego będzie gotowy za 5 lat

RZESZÓW. Akt notarialny dotyczący przejęcia przez Ministerstwo Sprawiedliwości działki przy ul. Zielonej i Granicznej ma być podpisany w ciągu miesiąca.

Rzeszów

Budynek Straży Miejskiej przy ul. Targowej do remontu

RZESZÓW. Ratusz prowadzi postępowanie przetargowe, którego celem jest wyłonienie projektanta, który zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej budynku, znajdującego się przy ul. Targowej 1.

Rzeszów

Wracają loty międzynarodowe z Rzeszowa. Pierwsze samoloty już wystartowały

RZESZÓW/JASIONKA. Od 1 lipca Ryanair wznowił loty do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, od 3 lipca startują wakacyjne połączenia LOT’u.  Dzisiaj wystartowały pierwsze samoloty do  Londynu oraz Manchesteru.

Reklama