Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Na Krakowskiej Południe powstanie ścieżka rowerowa. Będą także nowe nasadzenia i oświetlenie

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje kolejne nasadzenia na osiedlu Krakowska Południe. Będzie również nowy chodnik oraz oświetlenie.

W rzeszowskim ratuszu na spotkaniu ws. ścieżki rowerowej i zieleni na osiedlu Krakowska Południe zjawili się przedstawiciele rady osiedla z radną Marią Warchoł na czele, prezydent Tadeusz Ferenc, Marek Ustrobiński oraz Andrzej Gutkowski. Obecna była również dyrektorka Zarządu Zieleni Miejskiej, Aleksandra Wąsowicz-Duch.

„Ten teren rekreacyjny realizujemy już od kilkunastu lat i kolejnym etapem jest właśnie wykonanie ścieżki rowerowej oraz chodnika  o długości ok. 0,5 km. Na całym terenie wykonane są chodniki, które tak jakby prowadzą donikąd. Ta ścieżka  będzie łączyła wszystkie chodniki i jednocześnie skomunikuje całe osiedle, ponieważ w tej chwili mieszkańcy poruszają się pomiędzy blokami” – wyjaśniała Aleksandra Wąsowicz-Duch.

Ścieżka, o której wspomina dyrektor ZZM ma przebiegać między ul. Lewakowskiego i ul. Zbyszewskiego, tuż obok ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 28. Dodajmy, że planowane prace wpisują się w realizację projektu „Zagospodarowanie terenów zieleni na Osiedlu Krakowska Południe.

Dotychczas w tym rejonie powstała scena, boiska, place zabaw oraz siłownia plenerowa: „w zamyśle jest jeszcze górka saneczkowa oraz bardzo dużo nasadzeń ok. 160 drzew i ponad 3 tyś krzewów. W tym etapie ma pojawić się również, oprócz ścieżki rowerowej i chodnika, oświetlenie, które jest również bardzo ważne w tej części, ze względu na to, że właśnie tutaj jest bardzo ciemno” – dodaje dyrektorka ZZM.
Reklama
„My od 15 lat jako mieszkańcy, jako Samorządowa Rada Osiedla Krakowska Południe zabiegamy o możliwość realizacji tych terenów zgodnie z planem zagospodarowania jako tereny zielone i rzeczywiście stopniowo udaje się realizować te inwestycje. Wielkim krokiem do przodu była wygrana w pierwszych Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim, gdy wygraliśmy możliwość wybudowania tej sceny amfiteatralnej wraz z otoczeniem” – wyjaśnia Maria Warchoł.

Wraz ze sceną powstało 166 nasadzeń drzew liściastych, dziewięć drzew iglastych oraz 596 krzewów liściastych i iglastych. Ponadto radna zwracała uwagę na duże znaczenie, jakie niesie za sobą planowane zamontowanie ok. 26 sztuk: „Mieszkańcy od wielu lat bardzo nas proszą o to, żeby ten teren w części niezagospodarowanej został oświetlony” – mówi radna Warchoł.

Wiemy również, że z ww. terenu usuniętych zostanie ok. 12 drzew, natomiast w ich miejsca zostaną przesadzone inne drzewa, niepochodzące z osiedla Krakowska Południe: „w tym rejonie już mają być przesadzone drzewa z innych miejsc, dosadzone jako już duże drzewa. Nasadzenia będą realizowane swoją drogą, będzie 91 drzewna całym terenie i 5622 krzewy liściaste i iglaste. Myślę, że mieszkańcy długo czekali na taką zieleń i wreszcie się doczekali” – puentuje radna.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego sponsora. Przygotowano również specjalną ofertę

RZESZÓW. Umowę podpisano podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Przy ul. Boya-Żeleńskiego zlikwidowano nielegalną uprawę konopi indyjskich

RZESZÓW. Odkryto niemal kilogram marihuany, 11 krzewów konopi oraz ponad 200 gramów mefedronu.

Rzeszów

Terrorysta w Urzędzie Marszałkowskim. Odbyły się ćwiczenia organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

RZESZÓW. „Wrzesień 2019” to kryptonim samorządowych ćwiczeń wojewódzkich, które w dniach 17-18 września 2019 r. odbywają się w UMWP w Rzeszowie.

Rzeszów

W przyszłym roku ruszą prace budowlane przy Podkarpackim Centrum Nauki

RZESZÓW. PCN „Łukasiewicz”, które powstaanie w Jasionce, ma być gotowe do połowy 2022 roku.

Rzeszów

O rozwoju pielęgniarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. XII Międzynarodowe Sympozjum już wkrótce

RZESZÓW. XII Międzynarodowe Sympozjum odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 roku.

Rzeszów

W strefie Rzeszów-Dworzysko powstaje nowy budynek straży pożarnej

RZESZÓW. Aktualnie na terenie inwestycji rozpoczynają się prace wykończeniowe.

Rzeszów

W Rzeszowie zapowiadają wiatr w porywach do 80 km/h

RZESZÓW. Silne wiatry mogą rozpocząć się od godz. 19:00 dnia 17.09.2019 i potrwają do godz. 09:00 dnia 18.09.2019.

Reklama