Rzeszów - Piątek, 07.11.2025
Reklama

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

Dodano: 27.05.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Mini park na osiedlu Biała powstanie przy ul. Karola Wojtyły. Biała będzie miał ponad 20 arów powierzchni. Realizacją inwestycji zajmie się wyłoniona w przetargu firma OBO Polska z Rzeszowa. Koszt tego zadania to blisko 690 tys. zł.

Park będzie podzielony na strefy. Pierwsza z nich będzie przeznaczona dla najmłodszych. Tam znajdą się urządzenia zabawowe, m.in. wieża ze zjazdem linowym. Kolejną będzie strefa wypoczynkowo-edukacyjna, w której zamontowane zostaną m.in. kostki wiedzy, domki dla owadów, informacyjne tablice przyrodnicze. Trzecia część będzie miała przeznaczenie sportowe – tam znajdzie się boisko do gry w piłkę nożną.

W parku zamontowane zostaną także lampy solarne, ławki i drewniane siedziska, stojaki na rowery. Posadzonych zostanie blisko 300 roślin.

Ogród kieszonkowy na osiedlu Biała ma być gotowy jesienią tego roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 29 do 30 kwietnia objazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają od godz. 20.00 do 04.00.

Rzeszów

Mateusz Masłowski i Dawid Dryja opuszczają szeregi Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Dawid Dryja z Asseco Resovią związany był od 2011 roku. Masłowski z Resovią związany był od początku swojej przygody z siatkówką.

Rzeszów

Co dalej z przyszłym deptakiem przy ul. Mickiewicza? Remont ul. Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku

RZESZÓW. Sprawę komplikuje konserwator zabytków, co z kolei do przebudowy przybliża ul. Grunwaldzką.

Rzeszów

Radni PiS chcą całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich

RZESZÓW. Radni proponują m.in. zintegrowanie jej z kartą miejską oraz całorocznego funkcjonowania.

Rzeszów

250 tys. zł za wykonanie przejścia dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat

RZESZÓW. Aktualnie na ul. Krakowskiej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych.

Rzeszów

Początek rekrutacji na Uniwersytet Rzeszowski już 13 maja. Przygotowano ponad 9 tys. miejsc

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przygotował 6131 miejsc na studiach stacjonarnych i 3190 na studiach niestacjonarnych.

Rzeszów

Jedna z rzeszowskich szkół podpisała umowę z Elektrociepłownią PGE przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. ZSEo jako jedyna szkoła w Rzeszowie kształci w zawodzie technik energetyk oraz technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej.

Rzeszów

Żywa legenda Asseco Resovii Rzeszów kończy karierę

RZESZÓW. Łukasz Perłowski, żywa legenda zespołu Asseco Resovii Rzeszów zakończył sportową karierę.

Reklama