Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

Dodano: 24.06.2020 r.

fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W czerwcu rozpoczną się prace związane ze stworzeniem tzw. strefy aktywnego wypoczynku” w parku na os. Kmity. Inwestycja zakłada stworzenie przestrzeni zarówno dla osób młodych, niepełnosprawnych oraz dla seniorów. Wśród atrakcji zaplanowano stworzenie tzw. ogrodu sensorycznego.

Mieszkańcy osiedla będą mogli cieszyć się z uroków zmodernizowanego parku dzięki własnemu zaangażowaniu, gdyż o stworzeniu strefy aktywnego wypoczynku na os. Kmity zadecydowało ubiegłoroczne głosowanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach inwestycji, która ma się zakończyć do września br. powstanie m.in. huśtawka dla niepełnosprawnych, karuzela integracyjna,  urządzenie do wspinaczki z wypustkami oraz pomost z barierkami. Będzie także stół do piłkarzyków i specjalny rowerek dla osób na wózkach. Wśród atrakcji dla seniorów znajdziemy stoliki do gry w szachy.
Reklama
Urządzenia zabawowe zostaną umieszczone na bezpiecznej nawierzchni, która amortyzuje upadki. Powierzchnia strefy ma zostać częściowo osłonięta sześcioma żaglami zacieniającymi.

Koncepcja zakłada również utworzenie ogrodu sensorycznego, gdzie zasadzona zostanie różnego rodzaju roślinność. Znajdziemy tam m.in. bergenie sercowatą, goździka sinego, kocimiętkę Faassena, płomyk Douglasa. Łącznie w ogrodzie znajdzie się 27 rodzajów roślin.

Koszt inwestycji wynosi 953 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miał 3,5 promila alkoholu. Wsiadł do samochodu po to by pojechać do sklepu po alkohol

RZESZÓW. Mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i PWSTE w Jarosławiu rozpoczynają współpracę

RZESZÓW. W uroczystości wziął udział minister Jarosław Gowin, który odwiedził w czwartek Politechnikę Rzeszowską.

Rzeszów

Pod Urzędem Wojewódzkim odbył się protest „Solidarności”

RZESZÓW. NSZZ "Solidarność" postuluje m.in. o podwyżki w sferze finansów publicznych. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska upamiętniła muralem pierwszego rektora uczelni

RZESZÓW. Mural przedstawiający rektora pierwszej rzeszowskiej uczelni namalowano w budynku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Rzeszów

Ruszył przetarg na rozbudowę Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nowego budynku trafią pacjenci z Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc.

Rzeszów

Kierowco! W niedzielę 12. PKO Półmaraton Rzeszowski, sprawdź utrudnienia

RZESZÓW. Niektóre ulice będa zamknięte lub częściowo wyłączone z ruchu. Pierwsze utrudnienia mogą pojawic się już o godz. 03.30.

Rzeszów

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

RZESZÓW. Nowości mają zostać wprowadzone do 16 listopada 2020 roku. 

Reklama