Reklama

Aktualności / Rzeszów

Na os. Kotuli powstanie wodny plac zabaw. Mieszkańcy protestują [WIZUALIZACJE]

Dodano: 28.06.2019 r.

Na os. Kotuli powstanie wodny plac zabaw. Mieszkańcy protestują [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Na os. Kotuli powstanie wodny plac zabaw. Ratusz posiada już wstępną koncepcją. Na inwestycje przeznaczono ok. 4 mln zł i ma ona powstać do 2021 roku. Mieszkańcy osiedla są przeciwko lokalizacji atrakcji. Będzie petycja i rozmowy z prezydentem Rzeszowa.

Nie lada atrakcja czeka na najmłodszych mieszkańców osiedla Kotuli. Miasto planuje tam stworzyć wodny plac zabaw: „jest już wstępna koncepcja dla tego wodnego placu zabaw. Motywem przewodnim będzie źródło i potok” – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Szczegóły techniczne koncepcji

Na placu znajdzie się zaplecze sanitarno-techniczne wyposażone w dwie umywalki, dwa prysznice, dwie miski ustępowe oraz cztery przebieralnie. Będzie taras widokowy ze schodami o amfiteatralnej formie, podest drewniany, kompleks siedzisk pod tarasem oraz punkt gastronomiczny. Przestrzeń zostanie podzielona na dwie strefy. Strefę główną stanowi przestrzeń przeznaczona dla dzieci starszych i połączona jest ze strefą dla najmłodszych, miejscem spotkań oraz szezlongiem.

Miejsce przeznaczone dla najmłodszych znajdzie się w południowej części zagospodarowania i otoczone będzie pochylnią. Strefa ma być oddalona od ciągów pieszych, a dostęp do niej będzie ograniczonymi naturalnymi barierami. Dodatkowo dla opiekunów będą zacienione miejsca otoczone zielenią. Będzie też monitoring oraz iluminacje nocne. Cała inwestycja będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

„Szacowany koszt inwestycji to około 4 mln zł” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos. Dodajmy, że punkt gastronomiczny w parku ma być otwarty cały rok. W parku miałaby się znaleźć m.in. niecka wstęgi strumienia, niecka brodzikowa oraz urządzenia do wypuszczania pionowych strumieni wodnych.

Schody wejściowe od ulicy Bieleckiem znajdą się na północnym krańcu działki. Ogólnie inwestycja powstanie pomiędzy ul. Bielecką i Odrzykońską. Park będzie połączony z istniejącymi chodnikami. Punkt gastronomiczny jaki znajdzie się w obrębie planowanej inwestycji będzie dostępny cały rok, natomiast przewidywany czas użytkowania urządzeń wodnych wyznaczono od maja do września.REKLAMA

Petycja przeciwko lokalizacji

Inwestycja nie spotkała się z „hurraoptymistycznym” podejściem mieszkańców osiedla, którzy zdecydowali się na zbiórkę podpisów, aby zmienić jej lokalizację: „Nie jesteśmy przeciwko tej inwestycji, jednak wnioskujemy o zmianę jej lokalizacji” – informuje Tomasz Czarnota, jeden z inicjatorów petycji i mieszkaniec osiedla.

Zdaniem Tomasza Czarnoty popularność tego typu atrakcji zaburzy spokój mieszkańców, którzy po prostu zwyczajnie chcą odpocząć. Ponadto nie wnoszą o jednoznaczne usunięcie planów z regionu osiedla lecz o zmianę jej położenia, sugerując że mogła by być zlokalizowana m.in. obok Szkoły Podstawowa Nr 18 w Rzeszowie lub też w innej części miasta, znacznie mniej zaludnionej jak chociażby teren przy Parku Papieskim.

Ponadto w rozmowie z inicjatorem sprzeciwu, usłyszeliśmy, że mieszkańcy o koncepcji wodnego parku zabaw dowiedzieli się z mediów i nikt ich wcześniej o tego typu inicjatywie nie informował. W związku ze sprzeciwem mieszkańców odbędzie się spotkanie przedstawicieli osiedla z władzami miasta: „[mieszkańcy – przyp. red.] mają się spotkać w przyszłym tygodniu z prezydentem i wysłuchamy ich argumentów. To była inwestycja przeznaczona głównie dla mieszkańców tego osiedla, także dla nas to trochę niezrozumiałe, że się sprzeciwiają” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Warto dodać, że jeżeli protesty mieszkańców okażą się skuteczne, to miasto nie wyklucza rezygnacji z lokalizacji inwestycji: „Na siłę przecież nie będziemy uszczęśliwiać ludzi. Z przyjemnością pewnie ktoś inny tą inwestycje przyjmie” – dodaje rzecznik.


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Na os. Kotuli powstanie wodny plac zabaw. Mieszkańcy protestują [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów - zdj. 1

Na os. Kotuli powstanie wodny plac zabaw. Mieszkańcy protestują [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów - zdj. 2

Na os. Kotuli powstanie wodny plac zabaw. Mieszkańcy protestują [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów - zdj. 3

Na os. Kotuli powstanie wodny plac zabaw. Mieszkańcy protestują [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów - zdj. 4

Na os. Kotuli powstanie wodny plac zabaw. Mieszkańcy protestują [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów - zdj. 5

Na os. Kotuli powstanie wodny plac zabaw. Mieszkańcy protestują [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów - zdj. 6

Na os. Kotuli powstanie wodny plac zabaw. Mieszkańcy protestują [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów - zdj. 7

Na os. Kotuli powstanie wodny plac zabaw. Mieszkańcy protestują [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów - zdj. 8

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce - Aktualności Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu....

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie powstaną trzy nowe stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz specjalne parkingi do kontroli przeciążon...

Kolejna firma zainwestuje na Dworzysku - Aktualności Rzeszów

Kolejna firma zainwestuje na Dworzysku

RZESZÓW. „Buty Jana” – to kolejna firma, która zainwestuje na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „...

Miasto realizuje pomysły mieszkańców. W Rzeszowie powstanie, m.in. trzmielowisko i mural ekologiczny - Aktualności Rzeszów

Miasto realizuje pomysły mieszkańców. W Rzeszowie powstanie, m.in. trzmielowisko i mural ekologiczny

RZESZÓW. Rozpoczęła się realizacja projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach programu Rzeszów Startup Urb...

Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej Rzeszowa złożony - Aktualności Rzeszów

Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej Rzeszowa złożony

RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku budowy obwodnicy południowej Rzeszowa. Wniosek o pozwolenie na budowę złożony....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Chlorochina koronawirus...
Policyjna eskorta chorej kobiety do szpitalaAndrzej Nowak: Dobrze - tylko czy to...
Koronawirus na Podkarpaciu. Spadek liczby zakażeń, brak zgonów [1.02.2021]prazykwantel sprzedam prazykwa: Kolchicyna sprzedam...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Kolchicyna sprzedam...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Iwermektyna pasożyty...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem