Rzeszów - Czwartek, 20.11.2025
Reklama

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

Dodano: 24.06.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na skrzyżowaniu ulicy Paderewskiego z ulicą Witolda ma powstać rondo. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. Władze miasta potwierdzają, że zrealizują propozycję.

Nie od dzisiaj wiadomo, że mieszkańcy Rzeszowa, których mieszkania znajdują się w okolicy ul. Paderewskiego,  ul. Witolda oraz Powstańców Styczniowych mają olbrzymi problem z wjazdem i wyjazdem do teren osiedla w czasie, kiedy ruch na ulicach jest największy. Jest to kolejny przykład na to, że władze miasta najpierw realizują inwestycję mieszkaniowe, a później myślą o przebudowie dróg, których przepustowość w zderzeniu z rzeczywistością okazuje się za mała.

Gdy już problem zaczynał być coraz bardziej odczuwalny przez mieszkańców, w pierwszej kolejności ratusz postanowił przebudować wyjazd przy al. Armii Krajowej. Teraz radni apelują o budowę ronda, które ma upłynnić ruch. Okazuje się, że ratusz jest chętny na realizację tego zadania: „Przygotowany zostanie wniosek dotyczący ujęcia w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Rzeszowa inwestycji pn. Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich”  - informował Marek Ustrobiński, wiceprezydent miasta w odpowiedzi na interpelację. Pojawiają się opinie, że kolejnym krokiem ma być przedłużenie ul. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego. Jak będzie w istocie, czas pokaże.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa ul. Wołyńskiej na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie I etapu łącznika ulicy Wołyńskiej z ul. Potokową. Inwestycja ma być gotowa w maju br.

Rzeszów

Rusza sezon fontannowy w Rzeszowie. Są dwie nowości

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczyna się sezon fontannowy. Pierwsza została już uruchomiona. Sukcesywnie włączane będą kolejne. W tym roku pojawią się również dwie nowe fontanny.

Rzeszów

Nowy sprzęt w Szpitalu Miejskim. Służy najmłodszym pacjentom

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie ma nowy aparat do USG. Sprzęt zakupiono ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zamknięty fragment ścieżki pieszo-rowerowej przy rzeszowskiej plaży

RZESZÓW. Do końca kwietnia zamknięty będzie ponad 150 metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przy plaży miejskiej. Tymczasowe przejście poprowadzono przez teren plaży.

Rzeszów

Bezpłatne badania prenatalne w KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. W ofercie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie pojawiła się możliwość wykonania bezpłatnych badań prenatalnych.

Rzeszów

5 wypadków, 7 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. Podczas minionego weekendu w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim doszło do pięciu wypadków, w których ucierpiało 7 osób.

Rzeszów

15-piętrowy biurowiec przy ul. Geodetów przechodzi metamorfozę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja 15-piętrowego wieżowca przy ul. Geodetów 1, niegdyś najwyższego budynku w Rzeszowie. Prace wykonuje firma Erbud International.

Rzeszów

Ciąg dalszy kampanii promującej komunikację miejską. Tym razem z podobizną Matyldy Kowal

RZESZÓW. Matylda Kowal jest drugą po Krystianie Herbie ambasadorką kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską. Reklamy z podobizną biegaczki pojawiły się na jednym z przystanków oraz na autobusie MPK.

Reklama