Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na skrzyżowaniu ulicy Paderewskiego z ulicą Witolda ma powstać rondo. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. Władze miasta potwierdzają, że zrealizują propozycję.

Nie od dzisiaj wiadomo, że mieszkańcy Rzeszowa, których mieszkania znajdują się w okolicy ul. Paderewskiego,  ul. Witolda oraz Powstańców Styczniowych mają olbrzymi problem z wjazdem i wyjazdem do teren osiedla w czasie, kiedy ruch na ulicach jest największy. Jest to kolejny przykład na to, że władze miasta najpierw realizują inwestycję mieszkaniowe, a później myślą o przebudowie dróg, których przepustowość w zderzeniu z rzeczywistością okazuje się za mała.

Gdy już problem zaczynał być coraz bardziej odczuwalny przez mieszkańców, w pierwszej kolejności ratusz postanowił przebudować wyjazd przy al. Armii Krajowej. Teraz radni apelują o budowę ronda, które ma upłynnić ruch. Okazuje się, że ratusz jest chętny na realizację tego zadania: „Przygotowany zostanie wniosek dotyczący ujęcia w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Rzeszowa inwestycji pn. Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich”  - informował Marek Ustrobiński, wiceprezydent miasta w odpowiedzi na interpelację. Pojawiają się opinie, że kolejnym krokiem ma być przedłużenie ul. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego. Jak będzie w istocie, czas pokaże.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rzeszowskim Oknie Życia Caritas znaleziono chłopczyka

RZESZÓW. Niemowlę znalazła siostra Dominika, kierownik Domu Samotnej Matki – nadała mu imię Jacek.

Rzeszów

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy

RZESZÓW. Na mieszkańców Rzeszowa czeka 17 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle oraz wernisaże.

Rzeszów

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w samochodach typu hatchback. W głównej mierze rzeszowianie decydują się na zakup samochodów pochodzących z Polski.

Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przestępczą organizację i zatrzymać wszystkich jej członków.

Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek. 

Rzeszów

Na pasie startowym lotniska w Jasionce odbędzie się wyścig rowerowy

RZESZÓW. Aktualnie trwają zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rzeszów

Ruszyła rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO]

RZESZÓW. Dopiero po drugim przetargu udało się wyłonić zwycięską firmę.

Reklama