Rzeszów - Niedziela, 07.09.2025
Reklama

Na osiedlu Biała powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

Dodano: 29.10.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Trwa budowa czterech nowych ogrodów kieszonkowych w Rzeszowie. Jeden z nich powstaje w rejonie placu zabaw i terenu rekreacyjnego przy ul. Karola Wojtyły na osiedlu Biała. Pojawią się w nim m.in. nowe urządzenia zabawowe oraz mini boisko piłkarskie.

Inwestycją o wartości blisko 690 tys. zł zajmuje się rzeszowska firma OBO Polska. Zadanie realizowane jest w formule zaprojektuj i wybuduj, co oznacza, że wykonawca najpierw przygotował dokumentację projektową, a następnie rozpoczął roboty budowlane.

Ogród powstaje na działce o powierzchni ok. 20 arów przy ul. Karola Wojtyły na osiedlu Biała. Podzielony zostanie na kilka stref tematycznych: strefa z urządzeniami zabawowymi, strefa wypoczynkowo-edukacyjna oraz strefa sportowa.

W strefie wypoczynkowo-edukacyjnej ustawione zostaną tablice edukacyjne, domki dla owadów oraz kostki wiedzy. W przestrzeni przeznaczonej dla najmłodszych pojawią się urządzenia zabawowe: tyrolka i bujaki.

Z kolei w strefie sportowej ustawione zostaną dwie bramki piłkarskie oraz piłkochwyty.

Reklama

Zadanie obejmuje również montaż elementów małej architektury: ławki, stojaki na rowery, drewniane siedziska i kosze na śmieci.
Teren ogrodu zostanie oświetlony lampami solarnymi. Przybędzie również zieleni. Posadzone zostaną nowe drzewa, krzewy, trawy ozdobne, byliny oraz trawnik. Powstanie także łąka kwietna.

Ze względu na rów melioracyjny istniejący na obszarze, na którym powstaje ogród, konieczna jest również budowa przepustu, umożliwiającego bezpieczne przejście pomiędzy jedną a drugą częścią ogrodu.

Powstający przy ul. Karola Wojtyły ogród kieszonkowy zostanie połączony ciągiem pieszym z istniejącym w sąsiedztwie placem zabaw oraz strefą wypoczynkowo-rekreacyjną.

Na zakończenie robót wykonawca ma 7 miesięcy od dnia podpisania umowy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie: Koncerty, premiera hymnu i szereg atrakcji

RZESZÓW. W Rzeszowie zaplanowano szereg atrakcji, w tym koncerty, warsztaty oraz pokazy.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie ponad kilometrowa pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na realizację nowego odcinka ścieżki biegowej na Bulwarach. Zostanie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra.

Rzeszów

Zmiany w pracy Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Od poniedziałku 24 stycznia do końca lutego br. Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta częściowo będą pracować zdalnie.

Rzeszów

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Litewskiej już otwarty

RZESZÓW. Ośrodek powstał dla osób z otępieniami, w tym z chorobą Alzheimera.

Rzeszów

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i 500+. Dyżur ekspertów ZUS w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek (24.01) pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS, będą pełnili dyżur ekspercki poświęcony Rodzinnemu Kapitałowi Opiekuńczemu oraz Świadczeniu Wychowawczemu 500+.

Rzeszów

Budowa hali sportowej przy ILO w Rzeszowie. Potrzebne dodatkowe pieniądze

RZESZÓW. O przyznaniu dodatkowych środków z budżetu na budowę hali, zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Myśliwskiej. Nie żyje rowerzysta

RZESZÓW. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa najprawdopodobniej przewrócił się na jezdnię i w wyniku obrażeń zmarł.

Reklama