Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Na osiedlu Drabinianka powstała nowa strefa wypoczynku i rekreacji [ZDJĘCIA]

Dodano: 02.07.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W ciągu kilku najbliższych dni oficjalnie zakończy się budowa nowej strefy wypoczynku i rekreacji na osiedli Drabinianka w Rzeszowie. Obecnie na terenie inwestycji trwają prace porządkowe.

Nowa przestrzeń do rekreacji i wypoczynku pn. Arkadia, powstała przy ul. Jachowicza, na terenie sąsiadującym z budynkiem szkoły i przedszkola, które zostały oddane do użytku w 2022 roku. Jest to miejsce przeznaczone zarówno dla najmłodszych rzeszowian jak i dla seniorów. Jednym z elementów Arkadii jest plac zabaw, wyposażony m.in. w tyrolkę, huśtawki oraz piaskownicę z elementami zabawowymi. Na terenie placu znajdują się również inne wielofunkcyjne urządzenia zabawowe oraz muzyczne.

W ramach zadania powstała także alejka parkowa; ustawiono ławki oraz stojaki na rowery. Ponadto teren został wzbogacony kwitnącymi rabatami bylinowymi oraz drzewami ozdobnymi, m.in. platanami klonolistnymi i tulipanowcami.

Zielona Arkadia to pomysł mieszkańców osiedla Drabinianka, którzy swoją inicjatywę zgłosili do ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł zdobył poparcie rzeszowian, jednak z przyczyn formalnych nie mógł zostać zrealizowany w puli środków, które w budżecie Rzeszowa są rezerwowane na budżet obywatelski. Dlatego też w marcu br. prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podjął decyzję, aby projekt wpisać do tegorocznego budżetu miasta i wykonać.

Reklama

W tym roku zrealizowany został pierwszy etap inwestycji. W kolejnych planowane jest stworzenie stref: edukacyjnej, rekreacyjno-sportowej oraz przyrodniczej. Zielona Arkadia docelowo zajmie teren o powierzchni ponad 80 arów.

Inwestycję za prawie 390 tys zł. zrealizowała wyłoniona w przetargu firma Deep Green.

Poniżej kilka zdjęć z inwestycji. Pełną fotorelację znajdziecie w dziale ZDJĘCIA.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza trzydniowy Street Food Festiwal

RZESZÓW. „Będzie to największy zlot FoodTrucków jaki zorganizowaliśmy dla Was do tej pory” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Rzeszów

Centrum Minecraft w Rzeszowie już działa

RZESZÓW. W czwartek odbyła się oficjalna inauguracja Centrum Minecraft  w Rzeszowie. Miejsce, w którym popularna gra jest wykorzystywana jako platforma edukacyjna dla dzieci, powstało w budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Można już głosować

RZESZÓW. Rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Głosowanie potrwa do 8 października 2021 r. 

Rzeszów

W niedzielę spiszesz się na rzeszowskim Rynku. Będą również koncerty i atrakcje

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę (12 września) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Piknik Spisowy, podczas którego będzie można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym.

Reklama