Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Na osiedlu Drabinianka powstała nowa strefa wypoczynku i rekreacji [ZDJĘCIA]

Dodano: 02.07.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W ciągu kilku najbliższych dni oficjalnie zakończy się budowa nowej strefy wypoczynku i rekreacji na osiedli Drabinianka w Rzeszowie. Obecnie na terenie inwestycji trwają prace porządkowe.

Nowa przestrzeń do rekreacji i wypoczynku pn. Arkadia, powstała przy ul. Jachowicza, na terenie sąsiadującym z budynkiem szkoły i przedszkola, które zostały oddane do użytku w 2022 roku. Jest to miejsce przeznaczone zarówno dla najmłodszych rzeszowian jak i dla seniorów. Jednym z elementów Arkadii jest plac zabaw, wyposażony m.in. w tyrolkę, huśtawki oraz piaskownicę z elementami zabawowymi. Na terenie placu znajdują się również inne wielofunkcyjne urządzenia zabawowe oraz muzyczne.

W ramach zadania powstała także alejka parkowa; ustawiono ławki oraz stojaki na rowery. Ponadto teren został wzbogacony kwitnącymi rabatami bylinowymi oraz drzewami ozdobnymi, m.in. platanami klonolistnymi i tulipanowcami.

Zielona Arkadia to pomysł mieszkańców osiedla Drabinianka, którzy swoją inicjatywę zgłosili do ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł zdobył poparcie rzeszowian, jednak z przyczyn formalnych nie mógł zostać zrealizowany w puli środków, które w budżecie Rzeszowa są rezerwowane na budżet obywatelski. Dlatego też w marcu br. prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podjął decyzję, aby projekt wpisać do tegorocznego budżetu miasta i wykonać.

Reklama

W tym roku zrealizowany został pierwszy etap inwestycji. W kolejnych planowane jest stworzenie stref: edukacyjnej, rekreacyjno-sportowej oraz przyrodniczej. Zielona Arkadia docelowo zajmie teren o powierzchni ponad 80 arów.

Inwestycję za prawie 390 tys zł. zrealizowała wyłoniona w przetargu firma Deep Green.

Poniżej kilka zdjęć z inwestycji. Pełną fotorelację znajdziecie w dziale ZDJĘCIA.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Rozpoczęto budowę przystanku Rzeszów Wschodni

RZESZÓW. To jeden z 14 przystanków jakie wybuduje PKP PLK w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej”. 

Rzeszów

W niedzielę Dzień Serca na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jak co roku organizatorzy imprezy zapowiadają szereg wyjątkowych atrakcji.

Rzeszów

Trwa głosowanie w ramach RBO 2022. "Ten budżet wyzwolił wśród mieszkańców ogromną inicjatywę"

RZESZÓW. We wtorek odbyła się konferencja prasowa poświęcona Rzeszowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Rzeszów

W środę "Dzień bez samochodu". Komunikacja miejska będzie bezpłatna

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” zakończy Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Tydzień mobilności w Rzeszowie.

Rzeszów

MPWiK montuje kolejne instalacje fotowoltaiczne na swoich budynkach

RZESZÓW. Trwa montaż kolejnych instalacji fotowoltaicznych na budynkach i terenach należących do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. Mają być gotowe do 6 listopada br. W planach są już kolejne. 

Rzeszów

Beta Academics 2021 - o komunikacji wizualnej w nauce i biznesie

RZESZÓW. 18 referatów naukowych zostało zaprezentowanych na drugiej edycji konferencji naukowej Beta Academics, towarzyszącej jednej z najważniejszych konferencji branży internetowej w Polsce, czyli Internet Beta. 

Rzeszów

25-latek z Rzeszowa zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, którego zatrzymano za posiadanie znacznej ilości marihuany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Rzeszów

Za nami 13. edycja konferencji InternetBeta

RZESZÓW. 86 prelegentów i ponad 200 uczestników wzięło udział w 13. edycji konferencji InternetBeta. 

Reklama