Rzeszów - Niedziela, 17.05.2026
Reklama

Na osiedlu Mieszka I powstaje strefa relaksu. Posadzą ponad 3 tys. roślin

Dodano: 12.09.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Już wkrótce mieszkańcy osiedla Mieszka I zyskają nowe miejsce do wypoczynku. Trwa budowa strefa relaksu. Zadanie realizowane jest w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Inwestycja powstaje przy ul. Letniej, w dwóch wskazanych przez mieszkańców lokalizacjach.

W pierwszej z nich trwa montaż pergoli, ławek oraz stojaków rowerowych. Powstanie również ogrodzenie i ścieżka spacerowa. Kolejnym krokiem będzie założenie rabat z roślinami.

Drugie miejsce przy ul. Letniej, którym obecnie się zajmujemy, to teren już otoczony zielenią. Uzupełniamy ją nowymi rabatami z bylinami. Założony będzie tam także trawnik.

Łącznie w ramach tego zadania na osiedlu Mieszka I przybędzie 3326 nowych drzew, krzewów, traw i bylin.

Inwestycja ma być gotowa jesienią tego roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Główny budynek UR zmieni oblicze

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie przebudowy budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego. Władze uczelni zapowiadają dobudowę kolejnej kondygnacji, przebudowę auli oraz nową salę senatu

Rzeszów

Wraca funkcja "ciepłego guzika" w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu.

Rzeszów

Ruchome schody i windy na stacji Rzeszów Główny jeszcze w wakacje

RZESZÓW. Postępują prace przy modernizacji dworca kolejowego w Rzeszowie.

Rzeszów

Ścieżka pieszo-rowerowa w parku na os. Kmity będzie oświetlona

RZESZÓW. Zanim ratusz przystąpi do stworzenia tzw. „strefy aktywnego wypoczynku” w parku na os. Kmity, zajmie się budową oświetlenia.

Rzeszów

Kolejne kontrole policyjne w autobusach MPK. Ujawniono 20 osób bez maseczek

RZESZÓW. Policjanci ponownie sprawdzali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów MPK. Skontrolowano niemal 840 pasażerów. 20 osób zostało pouczonych.

Rzeszów

Nowe szczegóły dotyczące wypadku na budowie przy ul. Bałtyckiej

RZESZÓW.  Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie dot. wypadku na terenie budowy, do którego doszło w dniu 3 lipca 2020 r. w Rzeszowie przy ul. Bałtyckiej.

Rzeszów

Będzie kolejny przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Radni podczas wtorkowej sesji przekazali 1,2 mln zł na budowę prawoskrętu przy Filharmonii Podkarpackiej.

Rzeszów

Zmarł prof. Stanisław Kuś, wieloletni rektor Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. W wieku 95 lat odszedł prof. dr. hab. inż. Stanisław Kuś, doktor honoris causa PRz, wieloletni Rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Reklama