Rzeszów - Poniedziałek, 22.09.2025
Reklama

Na osiedlu Miłocin powstaje nowa droga

Dodano: 06.09.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na osiedlu Miłocin. Dobiegają końca roboty związane z budową kanalizacji deszczowej, trwają prace m.in. przy przygotowaniu konstrukcji drogi. Koszt tego zadania to ponad 5,2 mln zł.

Ulica Parkowa łączy ulicę Tarnowską z Miłocińską. W ciągu ostatnich lat powstało przy niej wiele domów. W tracie ubiegłorocznej kampanii wyborczej, Konrad Fijołek, wówczas kandydat na prezydenta, podpisał tzw. kontrakt dla osiedla Miłocin, w ramach którego obiecał m.in. budowę ul. Parkowej, o którą zabiegali mieszkańcy osiedla.

Roboty już trwają. Wybrana w przetargu firma Strabag wybuduje odcinek nowej drogi o długości ok. 800 metrów, od strony skrzyżowania z ul. Tarnowską. Zakres prac obejmuje m.in. rozebranie istniejącej konstrukcji jezdni i zjazdów i budowę nowej, budowę chodników, ścieżki rowerowej i odwodnienia a także ulicznego oświetlenia. - Inwestycja jest prowadzona w dobrym tempie. Wykonano już ponad 90 proc. prac związanych z kanalizacją deszczową, trwa budowa konstrukcji drogi - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa. 

Droga ma być gotowa do końca bieżącego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie koncepcji rozbudowy ścieżek biegowych na Bulwarach.

Rzeszów

Wieczór dziękczynienia z okazji 28. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 31 maja w Katedrze.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego

RZESZÓW. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 czerwca 2019 r.

Rzeszów

Rzeszów Business Run 2019 pomoże 17-letniej Iwonie. Trwają zapisy do charytatywnego biegu

RZESZÓW. Wystartowały zapisy do 2. edycji sztafety Rzeszów Business Run 2019

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła współpracę z Safran Aircraft Engines Poland

RZESZÓW. Dzięki porozumieniu studenci uczelni będą mogli m.in. odbyć w firmie praktyki i staże.

Rzeszów

Przystanek Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie. Zagrają Lao Che i Baranovski

RZESZÓW. Już 15 czerwca 2019 r. o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa.

Rzeszów

VI edycja Kongresu Business Without Limits w czerwcu w G2A Arena

Kongres BWL odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2019 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. 

Rzeszów

Rozpoczęto kolejny etap modernizacji hipermarketu E. Leclerc

RZESZÓW. Hipermarket E.Leclerc w Rzeszowie wszedł w drugą fazę modernizacji swojego obiektu.

Reklama