Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Na osiedlu Miłocin powstaną tereny rekreacyjne

Dodano: 19.01.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Miasto zakupiło działki o powierzchni 54 arów na osiedlu Miłocin – Św. Huberta. Teren, którym interesowała się firma deweloperska zostanie w całości przeznaczony na cele rekreacyjne. 

Nabyte przez miasto działki położone są w rejonie ulic Myśliwskiej i Św. Huberta. Przez ostatnie lata mieszkańcy osiedla Miłocin – Św. Huberta korzystali ze znajdującego się tam placu zbaw dla dzieci oraz z boiska, a także spotykali się w ramach wydarzeń kulturalnych.

- Zakup tego terenu to kontynuacja mojej polityki, która jest nastawiona przede wszystkim na zwiększenie ilości terenów zielonych w mieście. Budujemy kolejne parki kieszonkowe, sadzimy drzewa i krzewy, a w tym miejscu powstanie teren rekreacyjny. Cieszę się, że udało nam się kupić tę działkę, bo mieszkańcom osiedla bardzo zależało, aby pozostała miejscem spotkań i osiedlowych pikników – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.  

W listopadzie zeszłego roku właściciel działek, Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Głogowie Małopolskim zawarł warunkową umowę na sprzedaż terenu firmie deweloperskiej.
Reklama
- Transakcja miała dojść do skutku, jeśli Rzeszów nie skorzystałaby z prawa pierwokupu, na co mieliśmy czas do końca ubiegłego roku. Aktem notarialnym z 15 grudnia poinformowaliśmy, że z tego prawa skorzystamy. Tym samym miasto kupiło teren za łączną kwotę 1,245 mln zł – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

W opracowywanym właśnie nowym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Rzeszowa teren zostanie przeznaczony pod zieleń i rekreację. Co dokładnie znjdzie się na ww. terenie będzie konsultowane z mieszkancami osiedla Miłocin. 

„To jest miejsce które powinno być wykorzystane dla mieszkańców, dla lokalnej społeczności” - mówi przewodniczący Rady Osiedla Miłocin - św. Huberta, Zbigniew Micał.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Piknik rodzinny na Miasteczku Ruchu Drogowego

RZESZÓW. Wydarzenie organizowane przez ZTM połączone będzie z inauguracją nowego sezonu Miejskiej Wypożyczalni Rowerów i Skuterów. 

Rzeszów

Ulica Spacerowa na Zalesiu będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miejscy radni zarezerwowali w budżecie 200 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy ul. Spacerowej na osiedlu Zalesie. Chodzi o 650-metrowy odcinek drogi, od budynku nr 24 w kierunku ul. Zelwerowicza.

Rzeszów

Ewa Leniart: Rzeszowski Park Centralny może powstać dzięki środkom unijnym

RZESZÓW. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart przedstawiła pomysł na sfinansowanie budowy Rzeszowskiego Parku Centralnego.

Rzeszów

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne

RZESZÓW. Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

Rzeszów

Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich

RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje Centrum Minecraft. "To będzie placówka, która połączy zabawę z edukacją."

RZESZÓW. W budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, powstaje Centrum Minecraft i druku 3D. Zajęcia prowadzone będą już od września.

Reklama