Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Na osiedlu Zawiszy Czarnego powstanie mini park dla seniorów

Dodano: 31.03.2022 r.

Na zdj. Park aktywności dla seniorów przy ul. Popiełuszki / Archiwum RESinet.pl
Na zdj. Park aktywności dla seniorów przy ul. Popiełuszki / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto planuje budowę mini parku dla seniorów z siłownią plenerową na osiedlu Zawiszy Czarnego. Ruszył przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji.

Park dla seniorów powstanie na terenie zielonym pomiędzy ulicami Boya-Żeleńskiego i Zawiszy Czarnego. W parku ustawione zostaną urządzenia siłowni plenerowej, takie jak: rowerek, wahadło, orbitrek, koło tai chi, wyciąg, wioślarz.

Zamontowane zostaną również obiekty małej architektury: ławki, hamaki drewniane, kosz na śmieci oraz betonowe kule. W ramach zadania wykonane zostaną nasadzenia bylin, krzewów oraz drzew.
Teren parku zostanie utwardzony. Powstanie także ścieżka z kostki brukowej.

Na oferty wykonawców ratusz czeka do połowy kwietnia. Miasto zarezerwowało na ten cel około 225 tys. zł.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tak będzie wyglądała ulica Grunwaldzka po przebudowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Gotowy jest już projekt przebudowy ulicy Grunwaldzkiej. Na wniosek prezydenta Konrada Fijołka uzupełniono go o drzewa, które zostaną posadzone wzdłuż kamienic. Wizualizacje możecie zobaczyć pod artykułem.

Rzeszów

XIX Targi Ślubne już 5 lutego w Hali Podpromie w Rzeszowie. Bilety online taniej!

To już dziewiętnasta edycja wydarzenia organizowanego przez MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie i firmę Sagier.

Rzeszów

Rozbudowa Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Rzeszów

WSIiZ zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Rekordowy rok na lotniku w Jasionce, ponad 730 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W drugiej połowie ubiegłego roku odnotowano najlepsze wyniki w historii lotniska.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie ferii zimowych?

RZESZÓW. W województwie podkarpackim ferie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia i potrwają do 27 stycznia br. 

Rzeszów

Rusza druga transza dystrybucji węgla w Rzeszowie. Trzeba złożyć wniosek

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa przyjmuje wnioski do końca stycznia.

Rzeszów

Ciało 25-latka w rejonie zapory. Popełnił samobójstwo?

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo w sprawie śmierci 25-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jego zwłoki znalazł przypadkowy przechodzień. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Reklama