Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Na Placu Farnym i przy ul. Chmaja powstaną ogrody kieszonkowe [WIZUALIZACJE]

Dodano: 06.04.2021 r.

Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Na przełomie czerwca i lipca w Rzeszowie powstaną dwa nowe tzw. ogrody kieszonkowe. Zarząd Zieleni Miejskiej ma już gotowe projekty.

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej są gotowi do wiosennych nasadzeń i planują już aranżacje nowych terenów zielonych w Rzeszowie oraz dodatkowe nasadzenia na już istniejących.

W tym roku w obsadzie królować będą: róże, szałwie omszone, jeżówki purpurowe, rozchodniki okazałe i trawy ozdobne. Nie zabraknie też mnóstwa drzew i krzewów. Będą to m. in.: graby pospolite, klony, grusze drobnoowocowe, sosny górskie, jałowiec sabiński, berberys thunberga, rozplenica japońska, miskanty- chiński i cukrowy, hortensje bukietowe i ogrodowa, liatra kłosowa, turzyca sztywna, tawuła japońska, cis pospolity, trzcinnik ostrokwiatowy i krótkowłosy, trzmielina fortune’a.

Nowością będą dwa nowe tzw. ogrody kieszonkowe, czyli skwery, które zostaną profesjonalnie zaaranżowane. Nowe aranżacje zieleni pojawią się na Placu Farnym i przy ul. Chmaja. Ich projekty przygotowała architekt krajobrazu Małgorzata Buczkowska, pracownik Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Wykonanie nowych aranżacji zieleni planowane jest na przełomie czerwca i lipca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski "Medyk" rusza z akcją szkoleń z pierwszej pomocy

RZESZÓW. Uczestnicy dowiedzą się też, jak dbać o własne zdrowie, będą mieli okazję wykonać podstawowe badania czy zaszczepić się. Prozdrowotne działania placówki wspiera m.in. prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski z grantem na badania nad uzależnieniem od e-papierosów

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przeprowadzi badania nad cytyzyną, substancją, która może być pomocna w walce z uzależnieniem od e-papierosów.

Rzeszów

Już w sobotę otwarcie pijalni czekolady w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższą sobotę planowane jest otwarcie pijalni czekolady w Millenium Hall. Na wielbicieli słodkości czekają liczne atrakcje, m.in. największa w Polsce czekoladowa fontanna.

Rzeszów

Rozbudowa budynku głównego UR idzie zgodnie z planem

RZESZÓW. Już ponad rok trwa przebudowa budynku głównego A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana 16 C. Prace powoli zmierzają ku końcowi.

Rzeszów

Jest projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych w Rzeszowie

RZESZÓW. Gotowy jest projekt uchwały wprowadzającej konsultacje społeczne w ważnych kwestiach dla Rzeszowa.

Rzeszów

Rzeszowska elektrociepłownia gotowa na sezon grzewczy

RZESZÓW. Po serii remontów i modernizacji rzeszowska elektrociepłownia funkcjonuje w pełni sprawnie i wydajnie. Jest gwarancją bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Rzeszowa w okresie jesienno-zimowym.

Rzeszów

Budowa drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto zmierza ku końcowi

RZESZÓW. Inwestycja polegająca m.in. na budowie drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto jest już bliska finalizacji. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec tego roku.

Reklama