Reklama

Aktualności / Rzeszów

Zawody robotów na Politechnice Rzeszowskiej

Dodano: 31.05.2022 r.

Zawody robotów na Politechnice Rzeszowskiej - Aktualności Rzeszów

Zdjęcie ze strony ggrobot.pl

RZESZÓW. W Rzeszowie rusza kolejna edycja nadzwyczajnych, ogólnopolskich zawodów robotycznych. Dwudniowy turniej odbywa się na Politechnice Rzeszowskiej.

GGRobot to organizowany od lat Ogólnopolski Konkurs Budowy i Programowania Robotów. Daje on możliwość młodym ludziom spróbowania swoich sił w zetknięciu się z konstrukcją robotów. Celem konkursu jest edukowanie młodych i przygotowanie ich do kształcenia politechnicznego. W spektakularny sposób zachęca uczniów szkół podstawowych i średnich do zaangażowania się w naukę: automatyki, programowania, komputerowego wspomagania projektowania (CAD) i mechaniki. Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie, jest przygotowanie planu pracy, koncepcji konstrukcji robota oraz schematu oprogramowania. Finał konkursu obejmuje m. in. otwarte treningi, rundy eliminacyjne, pojedynki finałowe oraz ceremonie wręczenia nagród.

Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca 2022 roku w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Politechniki Rzeszowskiej (bud.”V”, obok kina Helios).
W 2017 roku zawody GGRobot zostały wpisane na kuratoryjną listę konkursów tematycznych i od tamtego czasu są to jedne z lepiej organizowanych tego typu zawodów w kraju. Drużyny zjeżdżają się z różnych krańców Polski aby zmierzyć się w walce w trzech kategoriach: klas 4-6 szkoły podstawowej, klas 7-8 szkoły podstawowej oraz kategorii Open dla starszych, zainteresowanych zawodników. Do konkursu przystępują drużyny liczące maksymalnie 5 osób. Jest to ważny element, ponieważ program kładzie duży nacisk na naukę pracy w zespole i każda osoba biorąca udział jest mocno zaangażowana w całościowy projekt.REKLAMA

Co roku organizowanie przez Kuratorium Oświaty oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Leżajsku zawody GGRobot kończyły się wielkim sukcesem i osiągały ogromny zasięg. Chętnych do uczestnictwa w wydarzeniu było wielu młodych adeptów robotyki, którzy poszerzali swoje kompetencje w naukach ścisłych. W zeszłym roku do tego grona organizatorów dołączyła Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która w ramach nowego Projektu RoboLAB wspiera organizację i poszerza ofertę zawodów. Zapewnia ona wsparcie merytoryczne, finansowe i organizacyjne ale dodatkowo przygotowała eksponaty naukowe rodem z Centrum Nauki oraz symulatory lotu, z których będą mogli skorzystać uczestnicy i widzowie zawodów. Politechnika Rzeszowska w tym roku także została współorganizatorem i w ramach tego, to właśnie tam odbędą się zawody.

Fundacja oprócz angażowania się w zawody GGRobot, już od 10 lat prowadzi działalność popularnonaukowa. Jej największe projekty to Dziecięcy Uniwersytet Techniczny, Odlotowa Fizyka, Sugestia, Learn&Fly oraz Podkarpacki Festiwal Nauki. Do tej pory z tych wielu wydarzeń i możliwości jakie daje Fundacja skorzystało już prawie 100 000 osób. Dodatkowo już w czerwcu rozszerza swoją działalność i oficjalnie otwiera nową przestrzeń w Rzeszowie związaną z robotyką – RoboLAB.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Akcja honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie - Aktualności Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Krew dla osób potrzebujących będzie można oddać w najbliższą sobotę 6 sierpnia 2022 r....

Rajd Rzeszowski. W piątek zamknięte ulice w centrum Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Rajd Rzeszowski. W piątek zamknięte ulice w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami....

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg - Aktualności Rzeszów

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ma powstać tam 39 miejsc parkingowych. Przetarg potrwa do końća sierpnia....

Sinice na rzeszowskiej Żwirowni. Wprowadzono zakaz kąpieli - Aktualności Rzeszów

Sinice na rzeszowskiej Żwirowni. Wprowadzono zakaz kąpieli

RZESZÓW. Kąpielisko pozostaje zamknięte do odwołania....

[FOTO] Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

[FOTO] Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS. Jest to jeden z ostatnich etapów większej inwestycji...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w RzeszowieDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: