Rzeszów - Sobota, 07.02.2026
Reklama

Na placu Wolności zamontowano stację do ładowania i parkowania hulajnóg

Dodano: 23.09.2021 r.

Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W środę (22.09) w Rzeszowie zakończył się trwający od 16 września br. Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności. Podczas konferencji podsumowującej tydzień, zaprezentowano pierwszą w Rzeszowie, ekologiczną stację solarną do ładowania hulajnóg, która zlokalizowana jest na placu Wolności.

- W podróżach po mieście przeważają odcinki krótkie - zatem warto i można zamienić auto na transport taki jak hulajnoga, skuter elektryczny czy też rower. I do tego typu zmian zachęcaliśmy podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności – mówił podczas środowej konferencji podsumowującej tydzień mobilności Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

– To był na pewno najbardziej atrakcyjny z dotychczas organizowanych w Rzeszowie tygodni mobilności, obfitujący w rozmaite wydarzenia, z których niektóre wywołały sporo dyskusji. Mam tu na myśli np. czasowe zorganizowanie deptaka na ul. Jagiellońskiej. Ale to bardzo dobrze, że mieszkańcy dyskutują o możliwości powiększania strefy pieszej, o alternatywnych środkach transportu – mówił prezydent Fijołek.
Reklama
- Ideą zrównoważonej mobilności jest właśnie promowanie alternatywnych dla ruchu samochodowego form transportu. W podróżach miejskich przeważają odcinki krótkie - zatem warto jest zamienić auto na transport taki jak hulajnoga, skuter elektryczny czy też rower. I tego typu środki transportu chcemy także promować – dodał  rezydent Konrad Fijołek.

Podczas środowej konferencji zaprezentowano ekologiczną stację solarna do ładowania hulajnóg, która została zamontowana na placu Wolności, przy przystanku autobusowym w rejonie galerii Center Park.

- W porozumieniu z prezydentem Rzeszowa zainstalowaliśmy pierwszą tego typu solarnie zasilaną stację do ładowania i parkowania hulajnóg. Taka stacja to rozwiązanie umożliwiające uporządkowanie parkowania hulajnóg , a także ukłon w stronę operatorów hulajnóg – tłumaczył Piotr Hołubowicz, prezes SEEDiA będącej pomysłodawcą urządzenia.

- Jak pokazują wykresy efektywności energetycznej, z którymi już się zapoznałem, stacja znakomicie spełnia swoje zadanie – dodał prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2026 w Rzeszowie. Znamy szczegóły

RZESZÓW. Trwają ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia 2026 r. przejdzie ulicami Rzeszowa. Od 3 lat organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Tegoroczne...

Rzeszów

Świąteczny Autobus na ulicach Rzeszowa. Sprawdź styczniowy rozkład jazdy

RZESZÓW. Jeszcze do połowy stycznia po ulicach Rzeszowa będzie kursował udekorowany świątecznie autobus komunikacji miejskiej. Możecie go spotkać na różnych liniach. Szczegółowy rozkład jazdy na najbliższe tygodnie znajdziecie poniżej.

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. Suzuki wbiło się w elewację budynku, 2 osoby w szpitalu

RZESZÓW. 51-letni kierowca Suzuki, z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w elewację budynku, a następnie potrącił idące chodnikiem kobiety. Obydwie poszkodowane trafiły do szpitala.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy dwóch linii MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianie w rozkładach jazdy dwóch linii autobusowych, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2026 roku.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym. Sprawdź, jak będą kursowały autobusy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w okresie Świąt oraz Nowego Roku. W Wigilię kursy miejskich autobusów realizowane będą w ograniczonym zakresie.

Rzeszów

Otwarto nową drogę łączącą ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego [ZDJĘCIA, FILM]

RZESZÓW. Zakończyła się budowa ważnej drogi w południowo-wschodniej części miasta. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie łącznika ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Postępują prace na budowie strategicznej inwestycji na lotnisku w Jasionce [ZDJĘCIA]

RZESZÓW/JASIONKA. W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka trwają prace związane z realizacją II etapu budowy równoległej drogi kołowania oraz infrastruktury towarzyszącej. Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2026 roku. - Prowadzone prace nie...

Rzeszów

Zakończono montaż betonowej obudowy tunelu na S19 Rzeszów Południe-Babica

RZESZÓW. Kolejny ważny etap budowy ponad 2-kilometrowego tunelu na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica został zakończony. Wykonawca inwestycji zamontował ostatni betonowy segment wewnętrznej obudowy tunelu.

Reklama