Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

Dodano: 23.03.2022 r.

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Wielkoformatowe dzieło upamiętniające Ignacego Łukasiewicza i jego osiągnięcia powstanie na budynku J, przy ul. Podkarpackiej 1. Projekt, a następnie wykonanie muralu będzie stanowić upamiętnienie roku 2022 jako Roku Ignacego Łukasiewicza.

Przy ocenie prac konkursowych będą brane pod uwagę m.in. następujące kryteria: oryginalność i innowacyjność projektu, wrażenia estetyczne i poziom artystyczny oraz interpretacja tematu osiągnięć Ignacego Łukasiewicza.

Uczestnicy konkursu mogą wybrać jedną z dwóch opcji powierzchni, na której powstanie mural: ściana o wymiarach 1174 x 1195 cm lub ściana o wymiarach 1174 x 1195 cm oraz ściana sąsiadująca o wymiarach 230 x 1195 cm, która jest cofnięta w stosunku do ściany głównej o około 2,5 m. 
Reklama
Prace w formacie TIFF/JPEG/GIF/PNG/PDF można nadsyłać droga mailową na adres: promocja@prz.edu.pl do 22.04.2022 r., w tytule wpisując "Mural na budynku J". Udział w Konkursie jest bezpłatny.
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 500 zł oraz zestaw gadżetów z logo Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Nagrodą za uzyskanie wyróżnienia w konkursie będzie zestaw gadżetów z logo Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Zwycięzców konkursu wyłoni Komisja Konkursowa w składzie 7 członków, wybrana przez organizatora. Komisja Konkursowa dokona wyboru według własnego uznania, uwzględniając najciekawsze pod względem oryginalności, unikatowości i ciekawej treści projekt.

Szczegółowe zasady konkursu znajdują się w regulaminie oraz załącznikach na stronie Politechniki Rzeszowskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Sztuka pomagania nie mija". XIV Charytatywna Aukcja Obrazów już w najbliższą niedzielę

RZESZÓW. XIV Charytatywna Aukcja Obrazów ARTYŚCI DZIECIOM pod hasłem „Sztuka pomagania nie mija” odbędzie się 11.12.2022 roku w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowe atrakcje na placach zabaw przy rzeszowskich przedszkolach

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę urządzeń do zabawy, w które doposażone zostaną place zabaw przy wszystkich 44 przedszkolach w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszów ma już wszystkie tereny potrzebne do budowy nowego stadionu

RZESZÓW. Obiekt powstanie na bazie stadionu CWKS Resovii, a przetarg na jego wykonanie ma być ogłoszony jeszcze w grudniu.

Rzeszów

ALDI otwiera drugi sklep w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie we wtorek, 6 grudnia 2022 r. Dla klientów przygotowano liczne promocje. Pojawi się również foodtruck z poczęstunkiem.

Rzeszów

Wystartował sezon łyżwiarski na lodowisku w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Ze ślizgawki przy ul. Broniewskiego można korzystać 7 dni w tygodniu. Partnerem lodowiska jest Miasto Rzeszów.

Rzeszów

Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej. Najpierw w Plazie, potem w Galerii Rzeszów

RZESZÓW. Na stoiskach, m.in. rękodzieło z filcu i drewna, ręcznie wykonane stroiki, wyroby gastronomiczne i świąteczne dekoracje.

Rzeszów

Przebudowa ul. Matysowskiej zakończona

RZESZÓW. - Ta inwestycja nie była łatwa. Matysówka jest osiedlem położonym na wzgórzach i dla wykonawcy prac było to wyzwanie - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Ponad 500 zgłoszeń w miejskiej aplikacji mobilnej

RZESZÓW. Uruchomiona we wrześniu aplikacja, usprawnia kontakt między mieszkańcami, a urzędnikami. 

Reklama