Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Na prawym brzegu Wisłoka powstanie duży park? W kwietniu konkurs na projekt

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W kwietniu br. ratusz zamierza ogłosić konkurs na zaprojektowanie terenów zielonych na prawym brzegu Wisłoka. Nowa, miejska przestrzeń do wypoczynku miałaby powstać na obszarze o powierzchni 10 hektarów.

W środę, 24 marca 2021 r. podczas konferencji prasowej z udziałem dr Ewy Leniart oraz pełniącego obowiązki prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka, przedstawiono koncepcję zagospodarowania terenów zielonych na prawym brzegu Wisłoka, obok zaplanowanej już zabudowy mieszkalnej. Chodzi o obszar o długości około kilometra i szerokości blisko 100 metrów, mieszczący się pomiędzy mostem zamkowym a zaporą. Miałby tam powstać park.

Przed konferencją, w ratuszu odbyły się rozmowy z deweloperami, którzy zamierzają realizować tam swoje inwestycje. Zadeklarowali oni chęć współpracy z miastem i współfinansowanie budowy parku.
Koncepcja była również konsultowana z rzeszowskimi architektami z SARP, którzy uznali, że bulwary powinny być zagospodarowane jako obszary w pełni funkcjonalne, oferujące dostęp do małej gastronomii, przystani kajakowych, mini plaż, promenad spacerowych itp. atrakcji.

W kwietniu miasto ma ogłosić konkurs na zaprojektowanie parku. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 60 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak pojadą autobusy miejskie w majówkę?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej, jaki będzie obowiązywał w czasie majówki.

Rzeszów

Ponad 2,5 mln zł od miasta na sport

RZESZÓW. W czwartek w rzeszowskim ratuszu podpisano i wręczono kolejne umowy na dofinansowanie klubów sportowych działających w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Lada dzień ruszą prace na placu Dworcowym

RZESZÓW. Do piątku (29 kwietnia) teren placu oraz sąsiadujące z nim działki zostaną ogrodzone i zamknięte dla samochodów.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci skontrolowali ponad 1000 kierujących

RZESZÓW. W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy prowadzili akcję pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 1000 kierujących. Pięciu z nich zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW. 2, 3 i 8 maja w Rzeszowie odbędą się uroczystości patriotyczne, na które zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek chce, aby pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej został przeniesiony na cmentarz żołnierzy Armii Radzieckiej przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Raport Unii Metropolii Polskich. W Rzeszowie mieszka ponad 100 tys. uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Wojna w Ukrainie spowodowała wzrost  populacji mieszkańców Rzeszowa aż o 53 proc. – wynika z raportu opublikowanego przez Unię Metropolii Polskich. 

Reklama