Rzeszów - Środa, 11.06.2025
Reklama

Na tarczy po tie-breaku. Asseco Resovia notuje kolejną porażkę

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali kolejne spotkanie w PlusLidze. Tym razem ulegli w Bydgoszczy Viśle 2:3. MVP spotkania został Michał Filip.

Spotkanie w Bydgoszczy miało być odskocznią dla obu drużyn, startem w górę tabeli. W ekipie Visły zadebiutowali Michał Filip i Michal Masny, którzy dołączyli do zespołu w ostatnich dniach. Asseco Resovię z kolei po raz pierwszy poprowadził Wojciech Serafin, dotychczasowy asystent Piotra Gruszki (w minionym tygodniu stracił posadę).

Stawka była spora, więc i nerwowości nie było mało. Asseco Resovia zaczęła od błędów w ataku i musiała od razu gonić wynik. Po dobrych zagrywkach rzeszowianie odskoczyli na dwa punkty (18:16) i tę przewagę utrzymywali do samej końcówki pierwszego seta.
Resoviacy prowadzili już 24:22, ale… stracili cztery punkty z rzędu. Michał Filip najpierw zagrał asa, a później dwa razy na lewym skrzydle zatrzymany blokiem został Kanadyjczyk Nicholas Hoag i seta wygrała Visła. Miejscowi byli wyraźnie lepsi w bloku, gdzie zdobyli aż pięć punktów. Asseco Resovia nie zatrzymała żadnego ataku rywali.

Na szczęście nieźle funkcjonowała zagrywka rzeszowian i dzięki niej już w pierwszych akcjach trzeciej partii Asseco Resovia odskoczyła wyraźnie od rywali. Dobrze funkcjonował atak ze środka siatki, a w końcówce pojawił się też blok i goście wyrównali stan meczu.
Trzecia partia była wyrównana, choć zespoły zdobywały punkty seriami. Asseco Resovia po asie i kontrze prowadziła już 9:7 i miała piłkę po swojej stronie siatki. Prosty błąd Hoaga, za chwilę kolejne trzy jego kolegów i zamiast wyższego prowadzenia rzeszowian, na dwa punkty odskoczyła Visła.
Reklama

Goście musieli gonić wynik, bo co chwilę na prowadzeniu byli bydgoszczanie. Miejscowi wygrywali nawet 22:21. Tym razem jednak końcówka seta należała do Asseco Resovii. Najpierw blokiem zapunktował Marcin Komenda, później asem popisał się wprowadzony na zagrywkę Alek Achrem i goście objęli prowadzenie w meczu.

Nie potrafili jednak dokończyć dzieła. Kilka błędów na początku czwartej partii, nieskończone ataki, błędy i nieporozumienia na siatce i Visła wypracowała sobie sporą przewagę. W ataku brylował Michał Filip, który wraz z nowymi kolegami doprowadził do tie-breaka.
W tym lepiej rozpoczęli rzeszowianie, ale proste błędy plus dobra gra Michała Filipa w ataku spowodowały, że Asseco Resovia zaliczyła kolejną porażkę, a do Rzeszowa wróciła tylko z jednym punktem.
 

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie ustawione zostały cztery kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 35 miejsc, gdzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

26-latek z Rzeszowa aresztowany za posiadanie narkotyków

RZESZÓW. Podczas kontroli samochodu na al. Niepodległości, rzeszowscy policjanci zabezpieczyli ponad 150 gramów narkotyków – mefedron, amfetaminę i marihuanę.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Budach Głogowskich. Nie żyje 49-letni rowerzysta

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w Budach Głogowskich w powiecie rzeszowskim. Kierujący osobową skodą śmiertelnie potrącił rowerzystę.

Rzeszów

Kot z rury ciepłowniczej uratowany

RZESZÓW. Wczoraj po południu, po 10 dniach akcji służb i wolontariuszy udało się wyswobodzić kota, który utknął w rurze ciepłowniczej.

Rzeszów

Będzie rewitalizacja Koszar Kraińskiego. Konserwator zabytków odbył wizję lokalną

RZESZÓW. Jak poinformował Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu, trwają działania mające na celu rewitalizację tzw. Koszar Kraińskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Spotkanie na temat zieleni miejskiej. To już dziś

RZESZÓW. Dziś o 17 rozpocznie się spotkanie w formie dyskusji otwartej na temat zieleni miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Rzeszów

Kwesta na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadzą kwestę na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach.

Reklama