Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Na tarczy po tie-breaku. Asseco Resovia notuje kolejną porażkę

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali kolejne spotkanie w PlusLidze. Tym razem ulegli w Bydgoszczy Viśle 2:3. MVP spotkania został Michał Filip.

Spotkanie w Bydgoszczy miało być odskocznią dla obu drużyn, startem w górę tabeli. W ekipie Visły zadebiutowali Michał Filip i Michal Masny, którzy dołączyli do zespołu w ostatnich dniach. Asseco Resovię z kolei po raz pierwszy poprowadził Wojciech Serafin, dotychczasowy asystent Piotra Gruszki (w minionym tygodniu stracił posadę).

Stawka była spora, więc i nerwowości nie było mało. Asseco Resovia zaczęła od błędów w ataku i musiała od razu gonić wynik. Po dobrych zagrywkach rzeszowianie odskoczyli na dwa punkty (18:16) i tę przewagę utrzymywali do samej końcówki pierwszego seta.
Resoviacy prowadzili już 24:22, ale… stracili cztery punkty z rzędu. Michał Filip najpierw zagrał asa, a później dwa razy na lewym skrzydle zatrzymany blokiem został Kanadyjczyk Nicholas Hoag i seta wygrała Visła. Miejscowi byli wyraźnie lepsi w bloku, gdzie zdobyli aż pięć punktów. Asseco Resovia nie zatrzymała żadnego ataku rywali.

Na szczęście nieźle funkcjonowała zagrywka rzeszowian i dzięki niej już w pierwszych akcjach trzeciej partii Asseco Resovia odskoczyła wyraźnie od rywali. Dobrze funkcjonował atak ze środka siatki, a w końcówce pojawił się też blok i goście wyrównali stan meczu.
Trzecia partia była wyrównana, choć zespoły zdobywały punkty seriami. Asseco Resovia po asie i kontrze prowadziła już 9:7 i miała piłkę po swojej stronie siatki. Prosty błąd Hoaga, za chwilę kolejne trzy jego kolegów i zamiast wyższego prowadzenia rzeszowian, na dwa punkty odskoczyła Visła.
Reklama

Goście musieli gonić wynik, bo co chwilę na prowadzeniu byli bydgoszczanie. Miejscowi wygrywali nawet 22:21. Tym razem jednak końcówka seta należała do Asseco Resovii. Najpierw blokiem zapunktował Marcin Komenda, później asem popisał się wprowadzony na zagrywkę Alek Achrem i goście objęli prowadzenie w meczu.

Nie potrafili jednak dokończyć dzieła. Kilka błędów na początku czwartej partii, nieskończone ataki, błędy i nieporozumienia na siatce i Visła wypracowała sobie sporą przewagę. W ataku brylował Michał Filip, który wraz z nowymi kolegami doprowadził do tie-breaka.
W tym lepiej rozpoczęli rzeszowianie, ale proste błędy plus dobra gra Michała Filipa w ataku spowodowały, że Asseco Resovia zaliczyła kolejną porażkę, a do Rzeszowa wróciła tylko z jednym punktem.
 

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmienia się krajobraz przy ul. Langiewicza. Rośnie 12-piętrowy budynek mieszkalny [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Blisko centrum Rzeszowa powstaje 12-kondygnacyjny budynek mieszkalny. Gotowa jest już ostatnia kondygnacja, trwa termoizolacja budynku.

Rzeszów

Wypadek na al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Samochód potrącił dwie osoby

RZESZÓW. Dwie osoby trafiły do szpitala, po tym jak zostały potrącone przesz samochodów na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na szczęście ich obrażenia nie zagrażały życiu.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym. W Wigilię mniej kursów

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w okresie Świąt oraz Nowego Roku. W Wigilię kursy miejskich autobusów realizowane będą w ograniczonym zakresie.

Rzeszów

Wyremontowano schody na osiedlu Piastów w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 300 tys. zł wydało miasto na kompleksowy remont schodów , które prowadzą z osiedla Piastów w kierunku ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

W Dylągowej otwarto dwa nowe mosty

Oficjalne oddano do użytku dwa nowe mosty w miejscowości Dylągówka w powiecie rzeszowskim. Za ich odbudowę odpowiedzialna była firma Wolmost z Rzeszowa.

Rzeszów

Miejska plaża nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na prawym brzegu Wisłoka kontynuowane są prace przy budowie miejskiej plaży. Będzie to nowe miejsce wypoczynku dla mieszkańców. Znajdą się tu m.in. alejki spacerowe, leżaki miejskiej, ramy widokowe oraz sporo roślinności.

Rzeszów

Nowa atrakcja w Podkarpackim Centrum Nauki. Możesz poczuć się jak prawdziwy pilot

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w podrzeszowskiej Jasionce wzbogaciło się o nową atrakcję. To nowoczesny symulator startu samolotu opracowany we współpracy z MTU Aero Engines Polska. Urządzenie stało się częścią wystawy poświęconej...

Rzeszów

Padł kolejny rekord w Jasionce. To był najlepszy listopad w historii

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko świętuje kolejny rekord. W listopadzie obsłużono ponad 76 tysięcy pasażerów. To 19 procent więcej niż w ubiegłorocznym 11 miesiącu roku, dotąd najlepszym w historii.

Reklama