Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Na trzech rzeszowskich uczelniach odbędą się darmowe warsztaty programowania

Dodano: 15.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Darmowe warsztaty z programowania odbędą się na Politechnice Rzeszowskiej, Uniwersytecie Rzeszowskim oraz w Wyższej szkole Informatyki i Zarządzania. Cykl wykładów obejmuje kursy z SharDev, JavaDev oraz FrontDev Advenced.

Akademia Developera po raz kolejny przeprowadzi darmowe warsztaty z programowania na Politechnicę Rzeszowskiej, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania a także Uniwersytecie Rzeszowskim. Zapisy na kurs już trwają a pierwsze zajęcia odbędą się już w przyszłym tygodniu (19 i 20.03).

Cykl wykładów na Uniwersytecie Rzeszowskim obejmuje 5 spotkań poruszających tematykę .NET/C#. Zajęcia prowadzone będą przez 10 prowadzących i odbędą się 19 marca o godz. 18.00 przy al. Rejtana 16c. Kolejne spotkania zaplanowano 26 marca oraz 2,9 i 16 kwietnia. Podczas zajęć poruszony zostanie m.in. temat dostępu do baz danych oraz serwisów webowych.

FrontDev Advanced to pierwszy kurs Akademii Developera, na którym poznasz zaawansowane aspekty profesjonalnego front-end-web-developmentu wykorzystywane obecnie w branży IT. Rozpoczęcie już  20 marca na Politechnice Rzeszowskiej. Kurs FrontDev Advanced obejmuje następującą tematykę:
  • ReactJS, składnia JSX, rodzaje komponentów,
  • single page applications, React Router,
  • testy jednostkowe i end-to-end aplikacji w React JS,
  • elementy React Native.
 
Wykłady poprowadzone będą przez sześciu programistów z rzeszowskiego biura PGS Software. Pierwsze zajęcia odbędą się o godz. 17.30 przy ul. Wincentego Pola 2B. Pozostałe terminy spotkań prezentują się następująco: 27 marzec; 2 i 10 kwietnia; 15, 22, 29 maja oraz 5 i 12 czerwca.
Reklama
Podczas 10 spotkań na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania poruszony zostanie temat Javy. Omówione zostaną m.in. narzędzia programistyczne, bazy danych, REST API, ORM, Spring Framework oraz testowanie aplikacji.

Podobnie jak w przypadku Politechniki Rzeszowskiej, zajęcia będą prowadzone przez programistów z biura PGS Software. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 marca o godz. 18.00 przy ul. Sucharskiego 2. Terminy kolejnych spotkań:
 
  • 27.03.2019
  • 03.04.2019
  • 10.04.2019
  • 24.04.2019
  • 08.05.2019
  • 15.05.2019
  • 22.05.2019
  • 29.05.2019
  • 05.06.2019 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sześć ognisk koronawirusa w Rzeszowie. Największe w szpitalu „na górce”

RZESZÓW. Sanepid przekazał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w stolicy województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Wyróżnienie dla Rzeszowa za rozbudowę ul. Podkarpackiej

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI w. za rozbudowę ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta.”

Rzeszów

ZTM Rzeszów: Bilety jednorazowe już dostępne w aplikacji zbiletem.pl

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów wprowadził możliwość zakupu biletów jednorazowych przez aplikację zbiletem.pl.

Rzeszów

Dominika Kulaga z Rzeszowa Mistrzynią Polski w pływaniu

RZESZÓW. Dominika Kulaga, studentka psychologii Collegium Humanum w Rzeszowie, zdobyła złoty i brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła nowy rok akademicki

RZESZÓW. 9 października zainaugurowano 70 jubileuszowy rok akademicki na Politechnice Rzeszowskiej . Uroczystość odbyła się w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Rzeszów

Znamy listę projektów do głosowania w ramach RBO na 2021 rok

RZESZÓW. 93 zadania znalazły się na liście projektów dopuszczonych do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r.

Rzeszów

3-miesięczny areszt dla nożownika z Nowego Miasta

RZESZÓW. Zarzut usiłowania rozboju usłyszał 24-latek, który grożąc nożem żądał pieniędzy od kilku przypadkowych osób na Nowy Mieście. Mężczyzna spędzi 3 miesiące w areszcie. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do...

Rzeszów

Sukces Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Kolegum Nauk Medycznych UR uzyskało certyfikat ośrodka referencyjnego ISPAD dla KNM UR.

Reklama