Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Na trzy dni Rzeszów stanie się stolicą światowej akrobatyki

Dodano: 29.05.2024 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. Ponad 700 zawodników z 22 krajów przyjedzie do Rzeszowa, aby rywalizować w Pucharze Świata oraz Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej - Rzeszów International Acro Cup.

Zawody odbędą się w hali Podpromie. Rozpoczną się w najbliższy piątek, 31 maja i potrwają do niedzieli 2 czerwca. Wstęp wolny.

O puchary i medale powalczą zawodnicy m.in. z USA, Portugalii, Kanady, Ukrainy, Wielkiej Brytanii czy Azerbejdżanu. Gośćmi zawodów będą Mistrzowie Świata - dwójka mieszana z Azerbejdżanu, Mistrzowie Świata w dwójce męskiej z USA.

W Pucharze Świata startować będą zawodnicy od 15 roku życia. Natomiast w turnieju Rzeszów International Acro Cup rywalizować będą już młodsi akrobaci, od 7. roku życia.
Impreza w Rzeszowie to trzecia i ostatnia edycja Pucharu Świata w tym roku. Tym samym jest to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się we wrześniu w

Portugalii. Akrobaci będą mogli zdobyć kwalifikację na te zawody.

Program

31.05.2024 r. Piątek

Reklama
  • godz. 9.00 - rozpoczęcie zawodów,
  • godz. 15.15 - uroczyste otwarcie,
  • godz. 16.00 - ciąg dalszy zawodów.

1.06.2024 r. Sobota

  • godz. 9.00 - 19.00 – eliminacje.

2.06.2024 r. Niedziela

  • godz. 9.00 – finały,
  • godz. 16.00 - dekoracje medalistów,
  • zakończenie zawodów.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będą dodatkowe kursy linii nr "18"

RZESZÓW. ZTM wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy linii nr „18”. Będą dodatkowe kursy.

Rzeszów

Jednoślady Blinkee powracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Sezon rowerowy w Rzeszowie oficjalnie otwarty. Firma Blinkee po raz trzeci gości ze swoimi jednośladami elektrycznymi w naszym mieście.

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką na S19. Kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. W nocnym wypadku na drodze S19 zginął 36-letni kierowca osobowego volkswagena, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie wraca do normalności

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Ograniczone pozostaną kursy linii nr  „53”. Z kolei kursy linii „3”, „22” i „20” ulegną korekcie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja.

Rzeszów

Znamy rozkład lotów na trasie Warszawa - Rzeszów

RZESZÓW. Połączenia będą realizowane od 1 czerwca br.

Rzeszów

Od 25 maja otwarte szkoły w Rzeszowie

RZESZÓW. Od poniedziałku, 25 maja br. uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. Będą również konsultacje dla uczniów klas VIII.

Reklama