Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Na ul. Ciepłowniczej zatrzymano mężczyznę z bronią i amunicją

Dodano: 29.04.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa. Jeden z nich został ujęty na gorącym uczynku przez świadków. Jego wspólnika, kilka godzin później zatrzymali funkcjonariusze. Okazało się, że kradzież paliwa to wykroczenie, jednak u pierwszego z zatrzymanych policjanci znaleźli pistolet i amunicję.

W niedzielę, około godziny 4 policjanci z komisariatu na Nowym Mieście interweniowali na ul. Ciepłowniczej, gdzie na parkingu został ujęty 52-letni mężczyzna kradnący paliwo. Razem z wspólnikiem spuścili z cysterny 60 litrów paliwa. Po kradzieży wspólnik odjechał cysterną. Natomiast 52-latek został ujęty przez trzech świadków, gdy bańki z paliwem włożył do swojego samochodu. Interweniujący policjanci zatrzymali go. Jego wspólnika zatrzymali kilka godzin później. Wartość skradzionego paliwa to około 300 złotych dlatego mężczyźni odpowiedzą za wykroczenie.

Podczas przeszukania samochodu 52-latka, policjanci znaleźli 10 sztuk amunicji pistoletowej. Kolejne 10 sztuk takiej samej amunicji policjanci znaleźli przy mężczyźnie. Wyjaśniający sprawę funkcjonariusze z komisariatu na Nowym Mieście podejrzewali, że zatrzymany może posiadać również broń palną. W związku z tym przeszukali dom mężczyzny oraz miejsca, które użytkował - pomieszczenie socjalne w firmie przy ul. Ciepłowniczej i pokój wynajmowany w Rudnej Małej.
Reklama
Na ul. Ciepłowniczej, w szafie w pokoju socjalnym, znaleźli pistolet Tulski Tokariew, tzw. TT, dwa magazynki z amunicją i kilka jej sztuk luzem. Podczas przeszukania w domu zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli jeszcze 47 sztuk amunicji.

 Biegły z zakresu uzbrojenia wstępnie stwierdził, że pistolet to broń palna, a  jego posiadanie, tak jak posiadanie amunicji znalezionej w samochodzie, przy zatrzymanym i razem z pistoletem wymaga zezwolenia. W związku z tym policjanci przedstawili mu trzy zarzuty posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Zebrane w sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która wszczęła w sprawie śledztwo. Dalszy tok postępowania w sprawie uzależniony będzie od opinii biegłego, który podda zabezpieczone przedmioty szczegółowym badaniom.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

7 firm zainteresowanych budową połączenia ul. Wołyńskiej z Potokową

RZESZÓW. Wiosną poznamy wykonawcę drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa. Oferty w postępowaniu przetargowym złożyło 7 firm.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa zgłosili 173 projekty w RBO

RZESZÓW. Minął termin składania projektów do najnowszej edycji RBO. Rzeszowianie złożyli aż 173 projekty inwestycji i działań społecznych, kulturalnych i sportowych.

Rzeszów

Rzeszowska komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak będą kursować autobusy?

RZESZÓW. W okresie Świąt Wielkanocnych 2026 mieszkańcy Rzeszowa muszą liczyć się ze zmianami w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Rozkłady jazdy będą dostosowane do dni świątecznych oraz przerwy w nauce szkolnej.

Rzeszów

Skoczy z iglicy Olszynki Park, aby wspomóc zbiórkę dla chorego 5-letniego Krystiana

RZESZÓW. Adrian Bartecki, znany w sieci pod pseudonimem e.xtremalny ponownie skoczy ze spadochronem z najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce. Tym razem akcja odbędzie się w konkretnym celu – chodzi o pomoc 5-letniemu...

Rzeszów

Bezpłatne przejazdy meleksem po cmentarzu Wilkowyja. Sprawdź najbliższe terminy

RZESZÓW. Na początku kwietnia będzie można skorzystać ze specjalnych przejazdów meleksem po cmentarzu Wilkowyja. Przewozy organizowane są przede wszystkim z myślą o osobach starszych oraz tych, którym trudno pokonać dłuższy dystans pieszo.

Rzeszów

Wisłokostrada z imieniem generała. Nowe nazwy ulic i mostu w Rzeszowie

RZESZÓW. Największa inwestycja drogowa ostatnich lat w Rzeszowie ma już oficjalną nazwę. Wisłokostrada nosi teraz imię gen. Kazimierza Dworaka – urodzonego w Rzeszowie dwukrotnego kawalera Orderu Virtuti Militari.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19 w Trzebownisku. Auto stanęło w ogniu, jedna osoba nie żyje

TRZEBOWNISKO. Jedna osoba zginęła w wypadku na drodze ekspresowej S19 w Trzebownisku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca hyundaia jechał pod prąd i zderzył się z dwoma pojazdami.

Reklama