Rzeszów - Czwartek, 19.02.2026
Reklama

Na ul. Grunwaldzkiej pojawi się ponad 50 drzew

Dodano: 25.05.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas rewitalizacji ulicy Grunwaldzkiej w centrum Rzeszowa zasadzonych zostanie ponad 50 drzew, głównie grabów wąskokolumnowych.

Grunwaldzka będzie trzecim z rzeszowskich deptaków, który będzie rewitalizowany. W ubiegłych latach odnowione zostały dwie ulice: 3 Maja i Kościuszki. Projekt rewitalizacji ul. Grunwaldzkiej był przygotowany przed kilku laty. Zakładał głównie przebudowę instalacji podziemnych oraz ułożenie nowej nawierzchni – kostkę brukową miały zastąpić granitowe płyty. Nie przewidywał natomiast jakichkolwiek nasadzeń zieleni. Dlatego też Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa zdecydował się na wprowadzenie zmian do projektu. Wymagały one uzgodnień z konserwatorem zabytków. Ten proces został już zakończony. Na ulicy Grunwaldzkiej, po prawej stronie (patrząc w kierunku ul. Kościuszki), posadzonych zostanie ponad 40 grabów wąskokolumnowych. Po lewej stronie deptaka ustawione zostaną z kolei graby w donicach. W sąsiedztwie budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego posadzone zostaną klony. W sumie na ul. Grunwaldzkiej, po rewitalizacji będzie ponad 50 drzew.
Reklama
Aby móc wprowadzić zieleń na ul. Grunwaldzką konieczne są zmiany w dokumentacji. Przetarg na aktualizację projektu został właśnie ogłoszony. Proces aktualizacji powinien zakończyć się do końca września i tegoroczną jesienią będzie można wybrać wykonawcę rewitalizacji deptaka. Przebudowa powinna potrwać ok. roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prof. Sylwester Czopek ponownie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Rzeszów

W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, na ul. Miłej spłonął Land Rover

Minionej nocy, policjanci i strażacy dwukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi pożarów. W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, w wyniku kolejnego pożaru spalił się samochód osobowy.  

Rzeszów

Autor fałszywego alarmu bombowego w Rzeszowie zatrzymany

RZESZÓW. 56-latek z Rzeszowa usłyszy zarzut za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. Motocyklista uderzył w ekrany dźwiękochłonne

RZESZÓW. 50-latek utracił panowanie Yamahą i uderzył w bariery dźwiękochłonne. W wyniku obrażeń trafił do szpitala.

Rzeszów

Rzeszowskie punkty odbioru odpadów wznawiają działalność

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie reaktywuje możliwość oddania odpadów, ale wg nowych zasad.

Rzeszów

Nowe godziny otwarcia Punktów Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zmianie godzin otwarcia dwóch POP’ów na prośbę pasażerów.

Rzeszów

Boisko w parku na Zalesiu zyska nowy wygląd

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która udoskonali boisko w parku na Zalesiu. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Rzeszów

Księża z parafii na Staromieściu zakończyli kwarantannę

RZESZÓW. 7 duchownych z parafii na osiedlu Staromieście zakończyło kwarantannę. Ósmy ksiądz nadal przebywa w szpitalu w Łańcucie.

Reklama