Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

Na ul. Grunwaldzkiej rozpoczęły się nasadzenia drzew [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Wcześniej niż planowano - bo jeszcze w tym miesiącu – zakończy się przebudowa jednego z głównych rzeszowskich deptaków, czyli ulicy Grunwaldzkiej. Prace na budowie idą pełną parą. Wykonawca rozpoczął już sadzenie drzew.

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Zakres prac był spory. Rozpoczęto od przebudowy starych instalacji podziemnych: sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wodociągowej oraz sieci gazowej. Częścią tej inwestycji była m.in. także przebudowa placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz ułożenie nowej nawierzchni z kamiennej kostki i granitowych płyt. Te prace też dobiegają już końca.

Jednym z ostatnich elementów prac na Grunwaldzkiej jest posadzenie wysokich drzew. Graby w poniedziałek dotarły do Rzeszowa. We wtorek (9.07) rozpoczęło się ich sadzenie. Aby utrzymywać rośliny w jak najlepszej kondycji zamontowane zostały systemy nawadniania i napowietrzania.

Pierwotnie przebudowa ul. Grunwaldzkiej miała się zakończyć się we wrześnie. Jednak wykonawca poinformował, że inwestycja będzie gotowa już pod koniec lipca.

Reklama

Poniżej kilka świeżych zdjęć z placu budowy. Więcej znajdziecie w naszym dziale ZDJĘCIA



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Rzeszów

Wielkie wydarzenie żużlowe w Rzeszowie: Polska vs Reszta Świata. Rusza sprzedaż biletów

RZESZÓW. 7 czerwca 2025 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, żużlowa reprezentacja Polski stanie do walki z resztą świata. Dziś o godz. 16:00 rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Rzeszów

Wiemy, kto dostarczy autobusy wodorowe dla Rzeszowa

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na dostawę 20 autobusów wodorowych, które zasilą tabor rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Wartość tych nowoczesnych pojazdów wynosi blisko 82,5 mln zł. Większość tej kwoty to dofinansowanie z KPO.

Rzeszów

Naukowcy z UR stworzyli innowacyjne żelki prozdrowotne

RZESZÓW. Naukowcy z Wydziału Technologiczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego uzyskali patent na innowacyjny produkt w postaci żelek o właściwościach prozdrowotnych.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Maroka

RZESZÓW/JASIONKA. W piątek spod rzeszowskiego lotniska, z kompletem pasażerów, wystartował pierwszy samolot do popularnego kurortu w południowym Maroku, Agadiru.

Rzeszów

Rzeszów z coraz większą ofertą nowych mieszkań. Które inwestycje najbardziej zainteresowały kupujących?

RZESZÓW. Mimo rosnących cen mieszkań w Rzeszowie i wyzwań związanych z kredytami, dziś to kupujący jest na wygranej pozycji – oferta nowych lokali dostępnych w sprzedaży w ciągu ostatniego roku wzrosła o...

Rzeszów

10 maja rusza sezon fontanny multimedialnej. Znamy harmonogram pokazów specjalnych

RZESZÓW. 10 maja 2025 r. odbędzie się inauguracja nowego sezonu rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Zaprezentowany zostanie wtedy najnowszy pokaz, przygotowany w ubiegłym roku z okazji 670-lecia Rzeszowa.

Reklama