Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Na ul. Grunwaldzkiej rozpoczęły się nasadzenia drzew [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Wcześniej niż planowano - bo jeszcze w tym miesiącu – zakończy się przebudowa jednego z głównych rzeszowskich deptaków, czyli ulicy Grunwaldzkiej. Prace na budowie idą pełną parą. Wykonawca rozpoczął już sadzenie drzew.

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Zakres prac był spory. Rozpoczęto od przebudowy starych instalacji podziemnych: sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wodociągowej oraz sieci gazowej. Częścią tej inwestycji była m.in. także przebudowa placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz ułożenie nowej nawierzchni z kamiennej kostki i granitowych płyt. Te prace też dobiegają już końca.

Jednym z ostatnich elementów prac na Grunwaldzkiej jest posadzenie wysokich drzew. Graby w poniedziałek dotarły do Rzeszowa. We wtorek (9.07) rozpoczęło się ich sadzenie. Aby utrzymywać rośliny w jak najlepszej kondycji zamontowane zostały systemy nawadniania i napowietrzania.

Pierwotnie przebudowa ul. Grunwaldzkiej miała się zakończyć się we wrześnie. Jednak wykonawca poinformował, że inwestycja będzie gotowa już pod koniec lipca.

Reklama

Poniżej kilka świeżych zdjęć z placu budowy. Więcej znajdziecie w naszym dziale ZDJĘCIA



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Oto mistrzyni i mistrz Rzeszowa w szachach

RZESZÓW. Zakończyły się XVI Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Nowym mistrzem szachowym został 17-letni Mateusz Kusiak, a mistrzynią Maja Kokocińska (Rzeszowski Klub Szachowy).

Rzeszów

Od 6 grudnia Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku [PROGRAM]

RZESZÓW. Wzorem ubiegłych lat, tak i w tym roku rzeszowski Rynek zyska magiczny klimat świąt. Centrum starówki na miesiąc zamieni się w Świąteczne Miasteczko.

Rzeszów

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce. To będzie kolejny rekordowy rok

RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.

Rzeszów

Nowy przewoźnik i nowe połączenie z Jasionki. Wystartowały loty do Rygi

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic zadebiutowały w Jasionce. Od piątku, 8 listopada 2024 roku można polecieć do Rygi. Rejsy odbywają się dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstaje plaża. Fijołek: Inwestycję, którą teraz tworzymy traktuję jako pierwszy etap [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pojawi się tam ponad 20 tys. roślin, siedziska, ławki, leżaki i ramy widokowe.

Rzeszów

Święto Niepodległości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z obchodzonym w poniedziałek, 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości oraz wydarzeniem towarzyszącym jakim jest 12 PKO Bieg Niepodległości, na ulicach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

9. Podkarpacki Bazarek. Ekologiczne produkty w Parku Papieskim

RZESZÓW. W ofercie m.in. chleby i wędliny, sery, miody, owoce i warzywa, ciasta, ekologiczne przetwory.

Reklama