Rzeszów - Czwartek, 05.03.2026
Reklama

Na ul. Rejtana pojawi się zegar z 10-metrową tarczą. Radni jednogłośnie zaakceptowali pomysł

Dodano: 28.02.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. 25 lutego, podczas sesji Rady Miasta Rzeszowa, poruszony został temat związany z Resovia Office, na którym ma się znaleźć zegar z 10-metrową tarczą. Radni jednogłośnie zdecydowali o realizacji pomysłu.

Temat zegara został poruszony podczas sesji Rady Miasta. Zegar zostanie umieszczony przy al. Rejtana, na budynku Resovia Office. Z inicjatywą utworzenia takiego zegara wyszła firma MK Invent, zwracając się z prośbą bezpośrednio do prezydenta Rzeszowa.

Herb Rzeszowa miałby się znaleźć na tarczy 10-metrowego zegara, na elewacji zewnętrznej 12-kondygnacyjnego budynku: „Będzie nowym punktem charakterystycznym na mapie Rzeszowa” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Na tarczy zegara widoczny będzie herb miasta, z „wychodzącymi” żółtymi cieniami. Cyfry będą miały czerwony kolor, podobnie jak wskazówki wskazujące godzinę. Projekt uchwały został przyjęty przez radnych jednogłośnie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto rozdaje mieszkańcom maseczki

RZESZÓW. Ponad 800 tys, jednorazowych maseczek trafi do mieszkańców Rzeszowa. Pierwsza partia, 381 tys. sztuk, już dotarła.  Ich rozwiezieniem zajęli się strażacy z jednostek OSP. Maseczki pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Rzeszów

Kradł rowery na Nowym Mieście i na Drabiniance. 46-latek w rękach Policji

RZESZÓW. 46-mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany przez Policję, w związku z podejrzeniem o kradzieże rowerów na terenie osiedli Drabinianka i Nowe Miasto. Mężczyzna przyznał się do ich kradzieży i  usłyszał już pierwsze zarzuty.

Rzeszów

Apel Urzędu Miasta do mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa apeluje o załatwianie spraw telefonicznie lub przez internet.

Rzeszów

Stacja Rzeszów Główny z nowoczesnym systemem informacji i monitoringiem

RZESZÓW. Polskie Linie Kolejowe wprowadzą nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz system monitoringu na stacji Rzeszów Główny. Obydwa systemy w pełni zaczną funkcjonować w przyszłym roku.

Rzeszów

Dodatkowy termin przyjmowania odpadów w PSZOK-ach

RZESZOW. Odpady do PSZOK-ów przy ul. Ciepłowniczej i przy al. Sikorskiego będą przyjmowane cztery razy w tygodniu.

Rzeszów

Na prawym brzegu Wisłoka powstanie duży park? W kwietniu konkurs na projekt

RZESZÓW. Nowa, miejska przestrzeń do wypoczynku miałaby powstać na obszarze o powierzchni 10 hektarów.

Rzeszów

Pędził 107 km/h na ul. Myśliwskiej. Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać

RZESZÓW. 24-letni kierowca z sądowym zakazem kierowania pojazdami, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W trakcie ucieczki porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany, a o jego...

Rzeszów

Podrobiona odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Zatrzymano obywatela Bułgarii

RZESZÓW. Policja zabezpieczyła 120 podrobionych koszulek światowych marek, którymi handlował na bazarze przy ul. Dworaka obywatel Bułgarii.

Reklama