Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Na ul. Solarza strzelano z wiatrówki w stronę księży. Sprawą zajęła się policja

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Rzeszowska policja otrzymała zawiadomienie o strzałach z wiatrówki w kierunku księży, prowadzących wizyty duszpasterskie. Sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę ok. godziny 15.00 w rejonie bloku przy ul. Solarza. Policja o całej sprawie została powiadomiona dopiero wczoraj, kiedy złożono zawiadomienie. Zgodnie z jego treścią, w stronę księży, przeprowadzających wizyty duszpasterskie, ktoś strzelał z wiatrówki.

Łącznie oddano trzy strzały. Jeden z nich trafił w kolędującego księdza, nie mniej jednak obyło się bez obrażeń.

„Przyjęliśmy to zawiadomienie i będziemy teraz prowadzić czynności w kierunku art. 160. Będziemy wyjaśniać wszystkie okoliczności zdarzenia – z czego strzelano i dlaczego” – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
Reklama
Art. 160. § 1. KK mówi m.in. o tym, że kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

„Z dotychczasowych ustaleń nie wynika, że ktoś chciał przepędzić księży. Nie było żadnych okrzyków, ani niczego takiego, co może świadczyć o próbie przepędzenia” – dodaje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekrutacja wystawców na XVI Europejskie Targi Pracy WORK EXPO w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 1-2 marca 2023 r. w Hali Podpromie w Rzeszowie odbędą się XVI Europejskich Targach Pracy Work Expo. Organizatorem wydarzenia jest firma MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie.

Rzeszów

Fotorelacja z 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Zobaczcie, co działo się na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Kolejne autobusy elektryczne wkrótce wyjadą na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się o 6 nowych autobusów elektrycznych Solaris.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 30 stycznia zamknięty fragment DK9 w Rudnej Małej

Utrudnienia wystąpią w związku z pracami prowadzonymi przez PKP PLK.

Rzeszów

31. Finał WOŚP już w niedzielę. Zobacz, co będzie działo się w Rzeszowie

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku przygotowano wiele atrakcji, w tym m.in. koncerty, korowód wolontariuszy, animacje dla dzieci i oczywiście Światełko do Nieba.

Rzeszów

Nowa hala sportowa w centrum Rzeszowa ma już zadaszenie

RZESZÓW. Na budowie nowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Towarnickiego w Rzeszowie trwa montaż dachu.

Rzeszów

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

RZESZÓW. 1,4 promila alkoholu w organizmie miał 43-latek, który wczoraj wieczorem w Trzcianie chciał uniknąć kontroli i próbował uciec przed Policją.

Rzeszów

Jaki los czeka rezerwat "Lisia Góra"? Dyskusja w Uniwersytecie Rzeszowskim

RZESZÓW. W najbliższą środę w Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się wykład i dyskusja o dalszym losie rezerwatu “Lisia Góra”. Prelegentem będzie dr hab. Andrzej Bobiec, prof. UR.

Reklama