Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

Na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła”

Dodano: 18.11.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek, 17 listopada na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła” z gorącymi posiłkami dla potrzebujących. Będzie kursował do marca 2026 r. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Akcja pn. „Autobus Ciepła” odbywa się już po raz piąty. W ubiegłym roku wydano prawie 8100 posiłków. Osoby, które zgłosiły się do autobusu, mogły również uzyskać informacje, gdzie i o jaką pomoc mogą się ubiegać.

– Serwowane dania są pełnowartościowe, gorące i bardzo smaczne. Dla osób w kryzysie bezdomności oraz tych znajdujących się w trudnym położeniu materialnym czy życiowym to często jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia. A to pokazuje, jak ważna jest ta pomoc – mówi Krystyna Stachowska, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.

5 dni w tygodniu, 4 przystanki

Reklama

Autobus kursuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 10.30 – 15.30. Zatrzymuje się w czterech punktach miasta, gdzie w następujących godzinach są wydawane posiłki:
- parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego - ul. Trembeckiego 3 w godz. 10.30-11.30,
- parking przy Kościele Matki Bożej Różańcowej - ul. Orla 17 w godz. 11.50-12.50,
- parking Podpromie w godz. 13.10-14.10,
- Park Papieski – parking od al. Armii Krajowej w godz. 14.30-15.30.

Autobus Ciepła będzie kursował do 13 marca 2026 roku.

Stała kuchnia dla potrzebujących

Osoby bezdomne oraz te znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej czy życiowej, na co dzień mogą również otrzymać ciepły posiłek w Rzeszowskim Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta – ul. Styki 21. Kuchnia stała dla potrzebujących funkcjonuje od poniedziałku do czwartku w godz. 11:00 – 13:00, w piątek w godz. 10:00 – 13:00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Powstało kolejne izolatorium. Tym razem w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono drugie na Podkarpaciu tzw. izolatorium.  Pierwsze powstało w Łańcucie, w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

Rzeszów

Wiemy, gdzie w Rzeszowie pojawią się kolejne maseczkomaty

RZESZÓW. Mamy listę ulic, na których zamontowane zostaną automaty ze środkami ochrony osobistej. 

Rzeszów

Pożary traw i nieużytków rolnych na Zalesiu. Dwukrotna interwencja strażaków

RZESZOW. Strażacy z PSP i OSP Rzeszów-Zalesie dwukrotnie wyjeżdżali dziś do pożarów.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowego rektora

RZESZÓW. 17 kwietnia 2020 wybrano nowego rektora Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2020-2024. Został nim dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz. Głosowanie przeprowadzono zdalnie.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył montaż maseczkomatów

RZESZÓW. Automaty ze środkami ochrony osobistej pojawią się w kilku lokalizacjach na terenie naszego miasta. Pierwszy z nich już jest.

Rzeszów

Pędził 155 km/h w miejscu gdzie obowiązywało 70 km/h. Miał zakaz prowadzenia

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-latka, których przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. Jak się okazało, mężczyzna miał jeszcze kilka innych wykroczeń na sumieniu.

Rzeszów

Uszkodził biletomat w autobusie MPK. Poszukuje go policja

RZESZÓW. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o uszkodzenie biletomatu mobilnego w autobusie MPK.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Reklama