Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

Dodano:

fot. Uniwersytet Rzeszowski
fot. Uniwersytet Rzeszowski
RZESZÓW. Na Uniwersytecie Rzeszowskim studenci z niepełnosprawnością mogą skorzystać ze specjalnych pokoi wyciszeń, w których znajdą chwile wytchnienia i uspokojenia. Miejsca te powstały w ramach projektu „Przyjazny NURt” - rozwój dostępności UR -  realizowanego przez Biuro ds. Spraw Osób z Niepełnosprawnościami UR.

Pięć pokoi wyciszeń zostało oddanych do użytku studentów z niepełnosprawnościami Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. Studenci mogą w nich odciąć się na chwilę od szumu informacyjnego i nadmiaru bodźców zewnętrznych, aby poprawić koncentrację.

Pokoje te mieszczą się w budynkach: A1 (poziom -1, sala 014), D9 (Zalesie, sala 251), D1 (Zalesie, skrzydło C, sala 1d) oraz w akademiku Laura (1 piętro, sala 119 b) i bibliotece (1 piętro, korytarz).
Przedsięwzięcie zostało sfinansowane w ramach projektu UR „Przyjazny nURt” - rozwój dostępności UR -  realizowanego przez Biuro ds. Spraw Osób z Niepełnosprawnościami UR.
Reklama

Dostęp do pokoi umożliwiają specjalne karty magnetyczne, które można pobrać w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych UR przy ul. Pigonia 6 (pokój w bibliotece nie wymaga karty).

Jeszcze w tym roku Uniwersytet Rzeszowski planuje utworzenie kolejnych pięciu pokoi wyciszeń.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radni nadali nazwę okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Żartobliwie mówi się o niej „Aureola Ferenca”, od 31 stycznia ma już jednak  oficjalną nazwę im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mowa o „słynnej” okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 1 lutego zamknięta ul. Grottgera

RZESZÓW. Zamknięty zostanie odcinek ulicy Grottgera od skrzyżowania z ul. Asnyka do placu Kilińskiego.

Rzeszów

31-latek hodował konopie w łazience

RZESZÓW. 31-letni mieszkaniec Dynowa został zatrzymany przez Policję za nielegalną uprawę konopii. Funkcjonariusze ujawnili 6 sztuk sadzonek w łazience w domu 31-latka. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Rekrutacja wystawców na XVI Europejskie Targi Pracy WORK EXPO w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 1-2 marca 2023 r. w Hali Podpromie w Rzeszowie odbędą się XVI Europejskich Targach Pracy Work Expo. Organizatorem wydarzenia jest firma MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie.

Rzeszów

Fotorelacja z 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Zobaczcie, co działo się na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Kolejne autobusy elektryczne wkrótce wyjadą na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się o 6 nowych autobusów elektrycznych Solaris.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 30 stycznia zamknięty fragment DK9 w Rudnej Małej

Utrudnienia wystąpią w związku z pracami prowadzonymi przez PKP PLK.

Rzeszów

31. Finał WOŚP już w niedzielę. Zobacz, co będzie działo się w Rzeszowie

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku przygotowano wiele atrakcji, w tym m.in. koncerty, korowód wolontariuszy, animacje dla dzieci i oczywiście Światełko do Nieba.

Reklama