Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Nad Wisłokiem posadzono 200 drzew

Dodano: 25.10.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rzeszów włączył się do akcji „Czyste, zielone miasta”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska. We wtorek przy ul. Jarowej posadzonych zostało 200 drzew: dębów szypułkowych i sosen zwyczajnych.

- Rzeszów, obok takich miast jak np.  Kopenhaga, Amsterdam, Madryt, Malmo, Lizbona i Mediolan, uczestniczy w „Misji 100 neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast do 2030 r.” Celem tego projektu jest prowadzenie działań, które zbliżą nasze miasto do neutralności klimatycznej. Przypomnę, że w tym elitarnym gronie miast znalazło się tylko pięć polskich ośrodków. Oprócz Rzeszowa są to Kraków, Łódź, Warszawa i Wrocław. I ta nasza dzisiejsza akacja świetnie  wpisuje się w założenia tego projektu – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas akcji „Czyste, zielone miasta”.
Reklama
Akcja polegała na sprzątaniu terenów nad Wisłokiem oraz posadzeniu aż 200 drzew: dębów szypułkowych i sosen zwyczajnych. Nie zabrakło rozmów o ekologii i klimacie.

W akcji wzięło udział ok. 400 uczniów rzeszowskich szkół i przedszkoli, przedstawiciele Urzędu Miasta Rzeszowa: Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa i Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, przedstawiciele Lasów Państwowych, miejskich spółek: MPGK i MPWiK oraz stowarzyszenia Ekoskop. 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiadukt w Krasnem do remontu

KRASNE. Wybudowany w 2006 roku wiadukt na DK94 w Krasnem wymaga remontu. Przez te lata obiekt uległ znacznym uszkodzeniom. - Brak realizacji remontu oznaczałoby dalszą degradację obiektu i konieczność wprowadzenia ograniczeń w...

Rzeszów

Zieleń zamiast betonu na boiskach szkolnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Zniknie beton ze starych boisk na terenie dziewięciu rzeszowskich szkół. Zamiast niego powstaną trawiaste nawierzchnie. Zamontowane zostaną nowe elementy wyposażenia. Pojawi się również sporo roślinności.

Rzeszów

Przyszedł na egzamin na prawo jazdy pod wpływem alkoholu. Egzaminator powiadomił policję

RZESZÓW. 35-letni mężczyzna przyszedł na egzamin praktyczny na prawo jazdy, będąc w stanie nietrzeźwości. Miał promil alkoholu w organizmie. Okazało się również, że w przeszłości mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami...

Rzeszów

Na osiedlu Przybyszówka powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Kilka dużych urządzeń zabawowych, huśtawki, karuzela, bujaki, piaskownica oraz tyrolka - to część elementów, jakie pojawią się na nowym placu zabaw, który powstanie na osiedlu Przybyszówka.

Rzeszów

Zakończyło się betonowanie prawej jezdni estakady na Wisłokostradzie

RZESZÓW. 60 godzin nieprzerwanej pracy, dwie 30-osobowe brygady, 20 betonowozów, 2 pompy – tak wyglądał proces betonowania prawej jezdni estakady na budowie Wisłokostrady.

Rzeszów

Na Dzień Kobiet bezpłatne badania dla Pań w ZOZ Nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie organizuje akcję profilaktyczną dla Pań. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Rzeszów

Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę w Rzeszowie

RZESZÓW. W minioną niedzielę, kolejni żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę wojskową. Uroczystość odbyła się na placu przez Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci skontrolowali taksówki na aplikację. Ujawnili 18 wykroczeń

RZESZÓW. 41 skontrolowanych pojazdów, 18 wykroczeń – to bilans wspólnych działań policjantów z funkcjonariuszami innych służb na terenie Rzeszowa. Kontrole dotyczyły kierujących świadczących usługi przewozowe „na aplikację”.

Reklama