Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Nad Wisłokiem powstaje plaża. Fijołek: Inwestycję, którą teraz tworzymy traktuję jako pierwszy etap [ZDJĘCIA]

Dodano: 08.11.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku gotowa będzie miejska plaża nad Wisłokiem. Pojawi się tam ponad 20 tys. roślin, siedziska, ławki, leżaki i ramy widokowe. Inwestycja za 2,7 mln zł realizowana jest w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Projekt zdobył blisko 6,8 tys. głosów. Oficjalne otwarcie zaplanowano na wiosnę 2025 r.

Plaża powstaje na prawym brzegu Wisłoka, na obszarze o powierzchni 1,5 hektara. Jak mówił prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, miasto zamierza w przyszłości przeznaczyć znacznie więcej terenów nad Wisłokiem pod wypoczynek i rekreację. - Inwestycję, którą teraz tworzymy nad rzeką traktuję jako pierwszy etap. Wierzę, że w miarę posuwania się odmulania Wisłoka i uwalniania kolejnych działek nad rzeką będziemy mogli je przejmować i zagospodarowywać pod kątem wypoczynku i rekreacji – powiedział Prezydent, podczas piątkowej konferencji prasowej zorganizowanej na terenie realizowanej inwestycji.

O tym, jak postępują prace przy realizacji inwestycji oraz jak będzie wyglądała miejska plaża, mówiła Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. - Powstają już alejki spacerowe, które w części będą żwirowe a na części z nich będą drewniane pomosty. Powstaną tu także dwa place wypoczynkowe. Całość zostanie obsadzona ponad 20 tysiącami roślin. Ponad 13 tys. z nich już została posadzona. Na przyszłą plażę przywieziony już został piasek. Rozpoczął się także montaż słupów pod lampy oświetleniowe. Elementy małej architektury są w trakcie produkcji i już niedługo będą ustawiane. Będzie to m.in. 20 siedzisk, ławki, leżaki miejskie, leżaki na płycie, tzw. ramy widokowe, pergole – wymieniała Aleksandra Wąsowicz-Duch.

Miejską plażę tworzy firma Arko z Dzikowca, która ma na koncie już kilka innych zielonych inwestycji w naszym mieście. Prace rozpoczęły się pod koniec września i mają zakończyć się do 15 grudnia. Z oczywistych względów, oficjalne otwarcie nowego terenu rekreacyjnego nad Wisłokiem zaplanowano na wiosnę 2025 roku.

Reklama


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z BUDOWY MIEJSKIEJ PLAŻY W RZESZOWIE


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na budowie drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mamy dla Was porcję zdjęć z realizacji odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica. W kadrach m.in. budowa estakady ES-5.  

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W najbliższy czwartek, 16 listopada 2023 r. odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami z cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

"Cyrkuluj Książeczko" - zbiorka książek dla potrzebujących dzieci

RZESZÓW. W poniedziałek, 13 listopada w centrum handlowym Auchan Krasne wystartowała kolejna zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych.

Rzeszów

Zmiany w zasadach zimowego utrzymania dróg w Rzeszowie. Odśnieżaniem zajmie się jedna firma

RZESZÓW. Dzięki temu prace mają przebiegać sprawniej, pługi i piaskarki jadąc ulicami będą od razu odgarniać śnieg także z przystanków autobusowych.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Jasionce. Nie żyje 57-letni pieszy

RZESZÓW. 57-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, został śmiertelnie potrącony przez opla.

Rzeszów

Nowy, egzotyczny kierunek z Jasionki. Od grudnia polecimy na Sri Lankę

RZESZÓW / JASIONKA.Nową ofertę wprowadza biuro podróży Join Up! Podróż zajmie około 11 godzin i 15 minut.

Rzeszów

11. PKO Bieg Niepodległości na zdjęciach

RZESZÓW. 11. PKO Bieg Niepodległości przeszedł już do historii. W zawodach wzięło udział blisko 2000 zawodników. Mamy dla Was fotorelację z tego wydarzenia.

Rzeszów

Łącznik ulic na osiedlu im. Franciszka Kotuli gotowy

RZESZÓW. Już w listopadzie kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi łączącej ulice Bł. Karoliny z Dynowską i Czudecką. Łącznik jest gotowy i do jego otwarcia brakuje tylko zakończenia odbiorów.

Reklama