Rzeszów - Wtorek, 03.02.2026
Reklama

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

Dodano: 15.02.2023 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Strefa rekreacyjna nad Wisłokiem będzie rozbudowywana. -  Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęte już zostały m.in. tereny Kopca Konfederatów, które zostały przeznaczone pod zieleń i rekreację – mówi prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek. Pod zieleń i rekreację przeznaczono także 10 hektarów terenu pomiędzy mostami Zamkowym i Karpackim.

W ubiegłym roku miasto zakończyło wykup terenów na lewym brzegu Wisłoka. Chodzi o działki na terenie od mostu Lwowskiego w kierunku północnym.
Reklama
W tym roku ma powstać dokumentacja projektowa dla budowy nowej drogi dla rowerzystów oraz części dla pieszych w tym rejonie. Chodzi o odcinek od ul. Siemiradzkiego do wysokości mostu kolejowego. Przetarg został już ogłoszony. 

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa będzie miał kilometr długości i cztery metry szerokości (2,5 m dla rowerów, 1,5 m dla pieszych). Ma tam powstać również stacja naprawy rowerów, oświetlenie oraz elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci).

Zwycięzcę przetargu poznamy najprawdopodobniej w marcu. Na opracowanie dokumentacji będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Remont remizy i nowy samochód dla OSP Bzianka

RZESZÓW. W tym roku budynek domu strażaka na osiedlu Bzianka będzie ponownie modernizowany. Przetarg na wykonanie kolejnego etapu prac został już ogłoszony.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Rzymu

RZESZÓW/JASIONKA. W środowe popołudnie na lotnisku Rzeszów-Jasionka powitano pierwszy samolot z Rzymu. Wizz Air latać będzie z Podkarpacia do stolicy Włoch co najmniej dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Triathlonowy weekend w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w Rzeszowie rywalizować będą czołowi zawodnicy Pucharu Europy w Triathlonie. W związku z tym nastąpią zmiany w kursach autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji stadionu Grunwaldu Budziwój

RZESZÓW. Budowa piłkochwytów, fundamentów pod maszty oświetleniowe i naprawa nawierzchni boiska treningowego. To kolejne prace, jakie zostaną wykonane na stadionie Grunwaldu Budziwój. 

Rzeszów

Straciła panowanie nad autem i wjechała do rowu. 58-latka trafiła do szpitala

TYCZYN. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Tyczynie. 58-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni, a następnie na łąkę. Poszkodowaną kobietę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

Możliwie utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca Jednego Ducha"

RZESZÓW. W czwartek 8 czerwca, w Parku Sybiraków w Rzeszowie odbędzie się koncert ,,Jednego Serca Jednego Ducha", w którym uczeestniczyć może nawet ponad 20 tys. osob. 

Rzeszów

Przebudowa ul. Warszawskiej. Zmiany w organizacji ruchu

RZESZÓW. Rozpoczął się ważny etap przebudowy ul. Warszawskiej w Rzeszowie - przebudowa przejazdu kolejowego na ul. Myśliwskiej.

Rzeszów

Wielkie ściganie na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Najlepsi polscy żużlowcy w czwartek będą po raz kolejny rywalizować w Rzeszowie.

Reklama