Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

Dodano: 15.02.2023 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Strefa rekreacyjna nad Wisłokiem będzie rozbudowywana. -  Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęte już zostały m.in. tereny Kopca Konfederatów, które zostały przeznaczone pod zieleń i rekreację – mówi prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek. Pod zieleń i rekreację przeznaczono także 10 hektarów terenu pomiędzy mostami Zamkowym i Karpackim.

W ubiegłym roku miasto zakończyło wykup terenów na lewym brzegu Wisłoka. Chodzi o działki na terenie od mostu Lwowskiego w kierunku północnym.
Reklama
W tym roku ma powstać dokumentacja projektowa dla budowy nowej drogi dla rowerzystów oraz części dla pieszych w tym rejonie. Chodzi o odcinek od ul. Siemiradzkiego do wysokości mostu kolejowego. Przetarg został już ogłoszony. 

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa będzie miał kilometr długości i cztery metry szerokości (2,5 m dla rowerów, 1,5 m dla pieszych). Ma tam powstać również stacja naprawy rowerów, oświetlenie oraz elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci).

Zwycięzcę przetargu poznamy najprawdopodobniej w marcu. Na opracowanie dokumentacji będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa

RZESZÓW.  Na pierwszej „wirtualnej” sesji Rady Miasta, rajcy Rzeszowa opowiedzieli się za przyłączaniem podrzeszowskich sołectw. 

Rzeszów

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują przestrzeń publiczną miasta oraz nadają komunikaty z radiowozów o obowiązujących obostrzeniach. 

Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte

RZESZÓW. W związku z nowymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano, że targowisko miejsce będzie nieczynne.

Rzeszów

Urząd Miasta, firmy i instytucje w Rzeszowie zgaszą światło podczas "Godziny dla Ziemi"

RZESZÓW. 28 marca o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF.

Rzeszów

Miasto przekaże 500 tys. zł na pomoc dla Szpitala Miejskiego

RZESZÓW. Z wielu stron płynie pomoc dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Rodząca zgłosiła się do szpitala Pro Familia z mężem objętym kwarantanną

RZESZÓW. Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta w ciąży, która przychodząc do szpitala specjalistycznego Pro Familia wraz z mężem, zataiła fakt, że ten jest objęty kwarantanną. Szpital zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

Rzeszów

Maseczki ochronne w Szpitalu Miejskim na wyczerpaniu. Apel do mieszkańców

RZESZÓW. „Szyjemy maseczki dla Szpitala Miejskiego” – to akcja zorganizowana przez szpital przy ul. Rycerskiej skierowana do mieszkańców miasta i województwa, którzy mogą pomóc w dostarczeniu deficytowych produktów.

Reklama