Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Nagroda Ministra Inwestycji i Rozwoju dla studenta PRz za najlepszą rozprawę doktorską

Dodano: 04.03.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Dr inż. Bartosz Piątek, adiunkt w Zakładzie Dróg i Mostów Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury otrzymał Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za rozprawę doktorską pt. „Nowa technologia wzmacniania konstrukcji betonowych naprężanymi taśmami CFRP”.

Zwycięska rozprawa doktorska dotyczyła technologii wzmacniania konstrukcji betonowych przy użyciu wstępnie naprężanych taśm kompozytowych. W rozprawie opisano także rozwój nowego systemu wzmacniania konstrukcji budowlanych Neoxe Prestressing System II. Ponadto w pracy przedstawiono procedurę projektowania wzmocnienia na zginanie za pomocą wstępnie naprężanych taśm CFRP wraz z autorskim narzędziem obliczeniowym w postaci programu komputerowego.
Reklama
Dr inż. Bartosz Piątek wyjaśnia, że celem rozprawy było rozwiązanie dwóch zasadniczych problemów związanych z przedmiotową technologią, jakimi są: sposób naprężania taśm CFRP oraz sposób przekazania siły rozciągającej taśmę na konstrukcję betonową poddaną wzmocnieniu.

„Przyznanie Nagrody w Konkursie Ministra Inwestycji i Rozwoju za rozprawę doktorską jest dla mnie niezwykle cennym wyróżnieniem. To uhonorowanie kilkuletniej pracy nad rozprawą i cieszę się, że została ona doceniona na szczeblu krajowym” – mówi dr inż. Bartosz Piątek.

Nagroda została wręczona podczas uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 w Poznaniu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatkowe ograniczenia w rozkładzie jazdy MKS

RZESZÓW. Od 2 listopada wprowadzone zostają dodatkowe ograniczenia w kursowaniu autobusów MKS. 

Rzeszów

Cmentarze zamknięte na 3 dni. Linie specjalne MPK odwołane

RZESZÓW. Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy na trzy dni. ZTM w Rzeszowie odwołał kursy linii specjalnych.

Rzeszów

Strajk kobiet. Dziś kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przepraszamy za utrudnienia mamy rząd do obalenia” – pod takim hasłem dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest przeciwników orzeczenia TK ws. aborcji. 

Rzeszów

Kwesta 2020. Ograniczona liczba wolontariuszy, duże skarbony i internetowa zbiórka

RZESZÓW. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach odbędzie się w zmienionej formie.

Rzeszów

Ruszyła budowa prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Firma Strabag rozpoczęła prace przy budowie prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w powiecie rzeszowskim. Bmw zderzyło się z dwoma mercedesami

RZESZÓW. Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło dziś w nocy w Stykowie. Kierowca bmw nie przeżył zderzenia z dwoma mercedesami.

Rzeszów

Rzeszowska Policja ma nowe radiowozy

RZESZÓW. Do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie trafiło 6 nowych radiowozów marki Toyota Corolla z napędem hybrydowym.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje szpital tymczasowy dla pacjentów z Covid-19

RZESZÓW. W nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA utworzony zostanie szpital tymczasowy dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Placówka powstanie w ciągu 30 dni.

Reklama