Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Nagroda Ministra Inwestycji i Rozwoju dla studenta PRz za najlepszą rozprawę doktorską

Dodano: 04.03.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Dr inż. Bartosz Piątek, adiunkt w Zakładzie Dróg i Mostów Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury otrzymał Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za rozprawę doktorską pt. „Nowa technologia wzmacniania konstrukcji betonowych naprężanymi taśmami CFRP”.

Zwycięska rozprawa doktorska dotyczyła technologii wzmacniania konstrukcji betonowych przy użyciu wstępnie naprężanych taśm kompozytowych. W rozprawie opisano także rozwój nowego systemu wzmacniania konstrukcji budowlanych Neoxe Prestressing System II. Ponadto w pracy przedstawiono procedurę projektowania wzmocnienia na zginanie za pomocą wstępnie naprężanych taśm CFRP wraz z autorskim narzędziem obliczeniowym w postaci programu komputerowego.
Reklama
Dr inż. Bartosz Piątek wyjaśnia, że celem rozprawy było rozwiązanie dwóch zasadniczych problemów związanych z przedmiotową technologią, jakimi są: sposób naprężania taśm CFRP oraz sposób przekazania siły rozciągającej taśmę na konstrukcję betonową poddaną wzmocnieniu.

„Przyznanie Nagrody w Konkursie Ministra Inwestycji i Rozwoju za rozprawę doktorską jest dla mnie niezwykle cennym wyróżnieniem. To uhonorowanie kilkuletniej pracy nad rozprawą i cieszę się, że została ona doceniona na szczeblu krajowym” – mówi dr inż. Bartosz Piątek.

Nagroda została wręczona podczas uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 w Poznaniu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kradł buty i kosmetyki w jednej z galerii handlowych. Usłyszał 5 zarzutów

RZESZÓW. 27-letni mieszkaniec Rzeszowa podejrzany o kradzieże w sklepach na terenie jednej z rzeszowskich galerii handlowych został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ORLEN Wyścig Narodów już w ten weekend w Rzeszowie. Będą duże utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. 16 drużyn pojawi się na starcie zawodów ORLEN Wyścig Narodów, które rozegrane zostaną na ulicach Rzeszowa w najbliższą sobotę i niedzielę. W związku z wyścigiem będą zamykane niektóre ulice.

Rzeszów

Rośnie liczba pasażerów na lotnisku w Jasionce. Wracają loty do Monachium

JASIONKA. W sierpniu br. podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 33 tysiące pasażerów -  to o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzednim miesiącu. Od października powrócą bezpośrednie loty z Rzeszowa do Monachium.

Rzeszów

W siedzibie PGE Obrót i PGE Dystrybucja w Rzeszowie powstał skwer "Solidarności"

RZESZÓW. Na dziedzińcu siedziby oddziału PGE Dystrybucja i centrali PGE Obrót odsłonięty został obelisk z tablicą upamiętniającą 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” oraz 100 –lecie urodzin św. Jana Pawła II. 

Rzeszów

Włamywał się do piwnic przy ul. Langiewicza. 28-latek usłyszał trzy zarzuty

RZESZÓW. 28-letni mieszkaniec Rzeszowa, podejrzany o włamania do piwnic został zatrzymany przez policję. Mężczyzna kradł elektronarzędzia, które następnie sprzedawał. Usłyszał trzy zarzuty.

Rzeszów

Rzeszów bohaterem najbliższego odcinka cyklu "Dwójka na miejscu"

RZESZÓW. Od początku lipca br. dziennikarze programu 2 Polskiego Radia podróżują po Polsce, aby przedstawiać relacje z ciekawych i pięknych zakątków naszego kraju. Bohaterem najbliższego odcinka cyklu będzie stolica Podkarpacia. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Grzegorzówce. Motorowerzysta zginął na miejscu

GRZEGORZÓWKA. 50-letni motorowerzysta z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie około 850 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem

RZESZÓW. Porozumienie w tej sprawie podpisano wczoraj w ratuszu.

Reklama