Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Najlepsi szachiści z Rzeszowa powalczą o tytuł Mistrza i Mistrzyni stolicy Podkarpacia

Dodano: 03.11.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W przyszłym tygodniu w stolicy Podkarpacia odbędą się XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci królewskiej gry bez względu na wiek, a na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Tradycyjnie w okolicach Dnia Niepodległości najlepsi szachiści z Rzeszowa i okolic spotkają się, by stoczyć bój o tytuł Mistrza i Mistrzyni stolicy Podkarpacia. Rywalizacja ta będzie mieć miejsce podczas XV Mistrzostw Rzeszowa w Szachach, których organizatorem jest Roman Wąsik – założyciel Rzeszowskiego Klubu Szachowego, zasłużony sędzia, nauczyciel, popularyzator szachów oraz trener, który wychował między innymi Miłosza Szpara – obecnego mistrza międzynarodowego.

W dotychczasowych czternastu edycjach rozgrywek wzięło udział łącznie ponad 550 osób.

XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach zostaną rozegrane w trzech kategoriach turniejowych: Grupa A – szachiści z rankingiem 1700 i wyższym, Grupa B – Juniorzy i Juniorki (2012-2009) oraz Seniorzy z rankingiem FIDE i Polskim do 1699, Grupa C – Juniorzy i Juniorki (2013 i młodsi). W trakcie rozgrywek obowiązywać będą przepisy Kodeksu Szachowego, a turniej odbywający się z udziałem uczestników najwyższej grupy będzie klasyfikowany do Międzynarodowej Federacji Szachowej – FIDE.
Reklama
Mistrzostwa odbędą się w dniach 8 – 12 listopada 2023 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Paderewskiego 154. Uroczystość otwarcia zaplanowana jest w czwartek 9 listopada 2023 roku o godzinie 17:00, natomiast oficjalne rozstrzygnięcie nastąpi

w niedzielę 12 listopada 2023 roku o godzinie 16:30. Komunikat Organizacyjny zawierający szczegóły dotyczące udziału oraz przewidzianych nagród dostępny jest na stronie www.rdk.rzeszow.pl

XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka oraz Podkarpackiego Związku Szachowego. Realizację wydarzenia wspierają: współorganizator – Rzeszowski Dom Kultury, Partnerzy – Rzeszowski Klub Szachowy i Biuro Turystyczne Wagabunda oraz Sponsor – Bracia Ożóg Tyczyn Park.

 
Źródło: RDK
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Sikorskiego w Rzeszowie, 75-letni rowerzysta został potrącony przez samochód ciężarowy. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Reklama